USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Четвер, 20 червня 2024 19:10

У тилу ворога: географія операцій Головного управління розвідки

Тишківка. 20 червня. «Громада». Головне управління розвідки Міноборони під час війни прославилося своїми складними та зухвалими операціями у тилу ворога, а також на окупованих територіях. Але географія дій українських розвідників не обмежується лише територією росії та України.

У яких точках світу ГУР проводило операції – на інфографіці «Слово і діло», передає «Громада».

Тричі Головне управління розвідки проводило успішні операції з евакуації цивільних із зони бойових дій.
В 2021 році Україна стала однією з небагатьох держав, які відправили евакуаційну місію до Афганістану, звідки США вивели свої війська і де владу захопили таліби.
Загалом у серпні-вересні вдалося вивезти понад 700 осіб: громадян України та інших країн, зокрема представників ООН, правозахисних організацій, журналістів Global Mail, USA today, Washington Post, Stars and stipes та інших ЗМІ, перекладачів.
Як розповідали у ГУР, щоб забрати людей із евакуаційного списку спецназівцям доводилося пішки виходити із захищеного периметра аеропорту на територію, яка вже контролювалася бойовиками «Талібану» – інші місії на таке не наважувалися.
У квітні 2023 року співробітники розвідки проводили евакуацію з Судану, де почалися зіткнення між армією та Силами оперативного реагування (RSF). З Хартума, незважаючи на безперервні бої та недотримання режиму тиші, вдалося вивезти громадян України та інших країн – загалом понад сто осіб.
ГУР також було відповідальним за евакуацію українців із Сектору Гази у листопаді-грудні 2023-го. Було вивезено 304 громадяни України, а також двоє палестинців та 9 громадян Молдови.
У Судані співробітники української розвідки проводили, ймовірно, не лише евакуаційні заходи. Як писало видання The Wall Street Journal, влітку 2023 року президент Володимир Зеленський відправив українських спецназівців до цієї африканської країни на прохання місцевого військового лідера Абдель Фаттах аль-Бурхана. Зеленський погодився на це, оскільки Бурхан таємно постачав Україні зброю після початку повномасштабної війни.
Завданням українських спецназівців була боротьба з повстанцями, щоби витіснити їх зі столиці Хартума. Також телеканал CNN повідомляв, що спецназівці ГУР завдавали ударів по бойовикам російської приватної військової кампанії «Вагнер», які також воюють у Судані.
Буданов офіційно не підтверджував проведення операцій у Африці.
Численні операції ГУР проводить під час повномасштабної війни в Україні – по всій території країни. Наприклад, восени минулого року у Чорному морі відбулася успішна операція щодо повернення бурових газо- та нафтовидобувних платформ біля берегів окупованого Криму.
Також Головне управління розвідки задіяне в організації обмінів полоненими з росією. Іноді обміни відбуваються за сприяння і території інших країн, зокрема Польщі, Туреччини, Саудівської Аравії.
Нагадаємо, з інфографіки можна дізнатися, що відомо про спецоперації ГУР під час повномасштабної війни в Україні.

 

 

Переглянуто 201 разiв
Категорія: Війна
Оцініть матеріал
(0 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол