USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

П'ятниця, 24 лютого 2023 09:18

ООН ухвалила резолюцію про мир в Україні й вивід військ Росією. Хто підтримав Москву

Тишківка. 24 лютого. "Громада". Генасамблея ООН на спеціальній сесії прийняла резолюцію, яка закликає Росію припинити бойові дії та вивести війська з України. Генсек ООН Антоніу Гуттеріш в четвер засудив російське вторгнення в Україну, назвавши його образою колективної совісті світу.

Інформує "Громада", посилаючись на ВВС

За резолюцію проголосувала 141 країна, 7 висловилися проти, ще 32 утрималися. У резолюції йдеться про те, що ООН:

- Закликає дотримуватися принципів Статуту ООН, які лежать в основі досягнення всеосяжного, справедливого та надійного миру в Україні.
- Підтверджує свою відданість суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи її територіальні води.
- Знову заявляє про свою вимогу до РФ негайно, повністю та беззастережно вивести всі свої озброєні сили з території України в її міжнародно визнаних кордонах.
- Закликає всі сторони дотримуватися міжнародного права, в тому числі щодо ставлення до військовополонених та захисту цивільного населення.
- Наголошує на необхідності утримуватися від того, щоб зазнавали нападів, знищувалися, переміщалися або приходили в непридатність об'єкти, які є необхідними для виживання цивільного населення.
- Закликає також до негайного припинення нападів на критично важливу інфраструктуру України та будь-яких навмисних нападів на цивільні об'єкти, включаючи житлові будинки, школи та лікарні.
- ООН також заявляє про необхідність притягнути до відповідальності винних у скоєних на території Україні злочинів шляхом проведення належного, справедливого та незалежного розслідування та реалізації судового переслідування на національному чи міжнародному рівні.
Як голосували
За резолюцію проголосувала 141 зі 193 країн-членів ООН, тобто майже три чверті (73%) головної міжнародної організації. Проти резолюції, тобто "за Росію", на цей раз голосували, крім самої Росії, шість країн. Це ненабагато більше, ніж при двох голосуваннях за такі ж резолюції минулого року, 3 березня та 12 жовтня (там було по чотири країни). Річ у тім, що торік в рядах союзників Росії, крім незмінних Білорусі, Сирії та Північної Кореї, по черзі виступали Еритрея та Нікарагуа, а тепер "проти" проголосували дві ці країни, а до того ж в ряди союзників влилася Малі, де за місцеву хунту воює ПВК "Вагнер". Що стосується офіційних союзників Росії, тобто країн, які входять у створені нею союзи, ОДКБ і ЄАЕС, то в питанні війни Москву досі підтримує тільки Мінськ. Казахстан, Вірменія, Таджикистан (не входить в ЕАЕС) та Киргизстан в четвер знову утрималися, як і в минулі рази. Всього країн, які утрималися, було 32, серед них такі важковаговики як Китай та Індія, а також Іран. 13 країн просто не голосували - як сказав один політичний оглядач, "вийшли на стратегічну перерву на каву". Серед них - Азербайджан, Туркменістан та Венесуела. Серед країн, які голосували за резолюцію, тобто засудили Росію, знову, як і в минулі рази, виявилася Сербія, що вважається традиційно дружньою до Росії країною. Генсек ООН Антоніу Гутерріш засудив російське вторгнення в Україну, назвавши його образою колективної совісті світу

Це порушення Статуту ООН та міжнародного права", - заявив Антоніу Гуттеріш на засіданні Генасамблеї. Ескалація конфлікту, за його словами, становить очевидну та реальну небезпеку, а війна "розпалює регіональну нестабільність та глобальну напругу та суперечності, відволікаючи увагу та ресурси від інших криз та нагальних глобальних проблем. Прийшов час відступити від прірви", Самозаспокоєність тільки посилить кризу та ще більше підірве наші загальні принципи, проголошені в Хартії. Війна - це не рішення. Війна - це проблема. Люди в Україні дуже страждають. Українці, росіяни й люди далеко за межами України потребують миру",- сказав Гуттеріш.

24 лютого 2022 року президент Росії Володимир Путін направив в Україну до 200 тисяч військових. Це стало найбільшим європейським вторгненням з часів закінчення Другої світової війни, яке в Росії офіційно називають "спеціальною військовою операцією". За рік війни, за оцінками ООН, щонайменше 7199 мирних жителів загинули й тисячі отримали поранення, понад 13 мільйонів людей стали біженцями за кордоном чи переміщеними особами всередині України. Мер Маріуполя заявив, що тільки в цьому місті загинула 21 тисяча цивільних людей. І близько 100 тисяч військових, за даними американських військових, загинули з обох сторін за час воєнних дій.

Переглянуто 177 разiв
Категорія: Війна
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол