USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Вівторок, 11 жовтня 2022 21:25

Життя на Марсі: вчені висунули дуже цікаву теорію

Тишківка. 11 жовтня. «Громада». Люди цілком можуть бути не першою формою життя в Сонячній системі, яка зіткнулася з загрозою виживання через власну ж життєдіяльність, яка вплинула на кліматичні умови рідної планети. 

Про це повідомляє «Pixelinform», передає «Громада».  

Річ у тому, що вчені офіційно представили нову модель, яка припускає, що раніше Марс був цілком придатний для життя, але через різку зміну клімату всі живі істоти на його поверхні просто вимерли. І, як вважають фахівці, самі ж живі істоти у цьому й винні — завдяки їхній нещадній життєдіяльності кліматичні умови на Марсі змінилися катастрофічно, знищивши живе без шансів на існування.

Вчені заявили, що раніше на Марсі була відповідна екологія та клімат, щоб підтримувати життя спеціальних форм мікробів. Ці мікроби в процесі своєї життєдіяльності виробляли метан, який, зважаючи на все, знищив атмосферу і клімат планети, тим самим поставивши крапку в існуванні мікробів. В результаті зараз Марс є надзвичайно холодною і сухою планетою, з неймовірно тонким шаром атмосфери. При цьому фахівці за допомогою марсоходів та орбітальних наукових станцій давно дійшли думки, що раніше на цій планеті існувало безліч річок, дельт, озер та, ймовірно, навіть цілих океанів із рідкою водою.

Це більш ніж придатні умови для існування мікроорганізмів на кшталт метаногенів – вони споживають вуглекислий газ та водень, виробляючи метан. Подібним чином існують рослини на планеті Земля, тільки замість метану вони виділяють нешкідливий та вкрай необхідний кисень. Вчені навіть провели моделювання сценарію, за якого спеціальні мікроби метаногени могли б проживати на Марсі багато мільйонів років тому. І їхня комп’ютерна модель підтвердила, що дані мікроби могли б не просто існувати на поверхні планети, а й процвітати на ранньому Марсі.

Ця ж модель підтвердила, що якби мікроби почали взаємодіяти з атмосферою та екологією планети, то їхнє життя виявилося б досить коротким — мікроби шляхом своєї чисельності могли видаляти з атмосфери дуже багато водню, замінюючи його метаном. Внаслідок цього вони своєю ж життєдіяльністю викликали глобальне похолодання всього за кілька сотень тисяч років, що зрештою і призвело Марс до того стану, в якому він зараз перебуває. Але, безумовно, якою цікавою не здавалася б ця модель, поки що це лише припущення — точно ніхто історію Марса поки що описати не може.

 

Переглянуто 396 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол