На третій рік повномасштабної війни зʼявилося чимало лайфгаків, як налаштувати домашній інтернет під час аварійних чи планових відключень світла. Як це зробити - читайте нижче в матеріалі «Громади» з посиланням на ТСН.
Як пояснює директор ТОВ «Coolnet» Сергій Куліш, головне – розібратися, чи подбав про безперебійність послуги ваш провайдер.
«Треба споживачу подзвонити до свого провайдера і запитати, чи буде працювати інтернет, коли немає світла, а якщо буде, то скільки часу», – говорить він.
При вимкненні світла інтернету не буде, ймовірно, якщо у квартиру заходить мідний кабель. Він вказує на те, що згадані вище спеціальні вузли розкидані не містом, а встановлені кожен у багатоквартирному будинку.
Щоб був інтернет, спільно подбати про його живлення часто мусять самі мешканці. На практиці провайдер не в змозі забезпечити кожен будинок генератором чи зарядженим акумулятором.
Акумулятор до роутера
Найпростіший спосіб - це підключити до альтернативного джерела ваш домашній роутер. Його можна підключити за допомогою звичайного павербанка.
Щоправда, підключити його до домашнього обладнання можна тільки через спеціальні кабелі, які роблять напругу в павербанку прийнятною для роутера.
Замість павербанка можна використати й інший акумулятор живлення. Наприклад, мініупс. Він може працювати до восьми годин без зарядки.
«Якщо у вас він розрядився, як резерв може бути шнурочок 5/12. Підключаємо його теж до цього мініупса або ж будь-якого домашнього павербанку й далі собі працюємо. Але вже час роботи залежатиме від того, скільки становить ємність вашого павербанку», – зауважує Сергій Куліш.
Набирають популярності портативні зарядні станції, які не вимагають спеціальних кабелів і навіть мають розетки на 220. Він тримає трохи довше - близько 12 годин.
Мобільний інтернет
Його можна роздати практично з будь-якого смартфону. На це здатні більшість сучасних телефонів. Цей варіант працює тільки тоді, коли дозволяють умови підключеного на ваш номер тарифного плану, і звісно, якщо мобільний оператор подбав, щоб його вишки мали генератори чи акумулятори.
Для цього:
• у телефоні знайдіть функцію Налаштування та підключіть особисту Точку доступу
• знайдіть на пристрої вай-фай із назвою свого телефону.
Оптоволокнний Інтернет
Це, коли провайдери пропонують інтернет-підключення за технологіями ADSL, супутниковий чи оптоволоконний інтернет (технологія GPON).
З таким підключенням інтернет працює до 12 годин поспіль, навіть коли в будинку виключають світло.
Під час роботи технологія GPON використовує значно менше активного обладнання. Це робить її більш енергетично незалежною, проте не на 100% автономною – вузловим точкам все одно потрібні резервні акумулятори.
При підключенні ви отримуєте в користування блок GPON, у який вставляється оптоволоконний кабель з конектором RJ-45, його можна включити безпосередньо в ПК чи ноутбук, або підключити до роутера.
Цей блок необхідно періодично заряджати, крім того, зарядженим має бути й роутер.
Що для цього потрібно:
• Купити модель з живленням від USB і акумулятором.
• Для роботи підключаємо роутер до power bank чи акумулятора з необхідними роз'ємами або перехідниками.