Кількість пацієнтів з підтвердженим коронавірусом та пневмонією почала зростати з жовтня, З її слів, перебіг захворювання став тяжчим.
"Ковідне відділення Добровеличківської лікарні розраховане на 80 пацієнтів. Там лікують хворих на коронавірус та з пневмонією. Знімальну групу Суспільного у відділення не пустили.
Заступниця директора лікарні розповіла, що усі пацієнти, які цього потребують, забезпечені кисневою підтримкою за допомогою концентраторів: ”В інфекційному відділенні перебувають 19 хворих середнього ступеня важкості. В реанімаційному відділенні – п’ятеро пацієнтів”, - йдеться в матеріалі.
Хворих побільшало
Зі слів Наталії Пацюк, з жовтня госпіталізують від шести до десяти пацієнтів щодня. У вересні було вдвічі менше:
”Ми, крім нашого, обслуговуємо Голованівський район, частиною якого тепер є колишні Гайворонський, Новоархангельський та Вільшанський райони. Новоукраїнський район, частиною якого стала Добровеличківка, Смоліне колишнього Маловисківського району і село Глодоси – теж наші”.
Перебіг став тяжчим, зросло навантаження
Лікар інфекційного відділення Добровеличківської лікарні Олександр Матвєєв розповів, що порівняно з весною, захворювання на коронавірус проходить важче, лікуються пацієнти довше: ”Дуже велике навантаження: виписуємо одних, привозять інших. Велика кількість госпіталізованих не щепилися. Більшість пацієнтів – люди, яким більше 70 років, але є й молодші – 20-, 30-, 40-річні. Не вистачає нам середнього медперсоналу, намагаємось взяти медсестер з інших відділень, але все одно навантаження велике”.
Забезпечення пацієнтів киснем
Заступниця директора лікарні розповіла, що кисневу станцію на території закладу встановили за гроші благодійників. Обладнання, з її слів, братиме кисень з повітря, концентруватиме його і передаватиме у відділення інтенсивної терапії. Купувати кисень у балонах лікарня не може. Причина – відсутність необхідних їм обсягів у виробників, через що не можуть укласти угоди щодо постачання кисню: ”Нам пообіцяли ще одну таку кисневу станцію встановити за державні гроші. Потрібно виготовити проєктну документацію, змонтувати, ввести в експлуатацію. А це – додаткові гроші”.