USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Четвер, 04 листопада 2021 17:38

Нардепів від Кіровоградщини просять стати на захист інтересів громад

Тишківка. 4 листопада. «Громада». Представники міських, сільських та селищних рад Кіровоградщини, в тому числі і керівництво Тишківської громади, звернулись до народних депутатів України, які обрані мешканцями регіону із закликом не допустити ліквідації бюджетів розвитку, вилучення у місцевих бюджетів невикористаних залишків освітньої державної субвенції й не дозволити Мінфіну та місцевим держадміністраціям права ініціювати зупинку рішення муніципалітетів. Про це йдеться на сайті сільради, передає «Громада».

Нагадаємо, аналіз зміни до Бюджетного кодексу під Держбюджет на 2022 рік (Законопроект №6062), зроблений експертами Асоціації міст України виявив низку «нововведень», що призведуть до скорочення джерел доходів для місцевих громад. Цей факт викликав занепокоєння і змусив представників органів місцевого самоврядування, звернутись до законотворців з заклинком захистити інтереси громад.
У листах до народних депутатів представники ОМС звернули увагу парламентарів на наступне:
«Проектом закону №6062 передбачається перенесення джерел фінансування доходів бюджету розвитку в загальний фонд. Таким чином, доходи розвитку будуть спрямовані на поточні витрати - фонд заробітної плати, утримання та ін. Також законопроект дозволяє забирати у місцевих бюджетів невикористані залишки освітньої державної субвенції, що заборонить місцевим властям використовувати можливість накопичення цих грошей. Запропонований урядом законопроект також значно розширює контрольні функції Міністерства фінансів і місцевих державних адміністрацій. Їх чиновники зможуть через суд зупиняти рішення місцевих рад про бюджет, причому не доведеться навіть чекати закінчення судового розгляду. Законопроектом пропонується направляти до держбюджету 70% доходів від викупу комунальної землі. Також вилучення терміну «бюджет розвитку» зі статей Бюджетного кодексу позбавить органи місцевого самоврядування права на депозитне розміщення в банках».
За результатами обговорення Парламент прийняв рішення зняти з розгляду урядовий Законопроект №6062. Однак, він і надалі продовжує знаходитись в Верховній раді і може бути винесений на розгляд для прийняття рішення вже на найближчих пленарних засіданнях ради.
Нині, залишається тільки сподіватись, що думка громад буде почута і законопроект №6062 буде доопрацьований у Бюджетному комітеті і усі зауваження АМУ, які відображають загальну думка ОМС, будуть враховані.
(за матеріалами АМУ)

 Відзначимо, що від Кіровоградщини у Верховній Раді України обрано 8 народних депутатів: Богдан Торохтій, Олег Тарасов, Олександр Дануца, Олег Воронько, Ігор Мурдій, Юрій Кузбит (всі - “Слуга народу”), Андрій Ніколаєнко (“Батьківщина”), Олесь Довгий (позафракційний). 

Переглянуто 672 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол