USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

П'ятниця, 27 жовтня 2023 16:53

Розробка дронів та інші проєкти "military-tech". Плани Льотної академії Кропивницького після реорганізації

Тишківка. 27 жовтня. "Громада". На базі Льотної академії Кропивницького хочуть створити інститут з розробки робототехнічних безпілотних комплексів. Вони потрібні для оборони України й цивільних потреб — наприклад, пошуку людей при рятувальних операціях.

Інформує "Громада", посилаючись на Суспільне Кропивницький

Про це розповів виконувач обов’язків начальника Льотної академії Сергій Неділько. За його словами, в академії вже був центр безпілотників, але керівництво Національного авіаційного університету розформувало його на початку повномасштабної війни.

Війна змінила ставлення до авіації в усьому світі. З’явився її новий вид — робототехнічні літальні безпілотні системи. Раніше ніхто не думав, що вони можуть мати такий вплив. І тому на рівні держави ухвалили рішення значно підсилити цей напрям. Нам поставили завдання, щоб ми швидко стали провідним вишем, який дасть інноваційний прорив у сфері авіації, особливо того, що стосується military-tech — військових технологій — й робототехнічних комплексів — як літальних, так і наземних".

У Льотній академії хочуть поновити роботу бізнес-школи й центру перепідготовки льотного персоналу й посилювати англомовне середовище.

У нас є досвід. Також в академії працюють над диджиталізацією, щоб була "академія в смартфоні". Розробили лабораторію інноваційних технологій навчання і студію розробки інноваційних програм. Обидві на базі штучного інтелекту. підготовки військових пілотів авіаційною англійською мовою. Ми готували їх досить швидко. У нас потужна кафедра іноземних мов, і це дуже допомагає нам під час перемовин з іноземними партнерами. У бізнес-школі буде спектр курсів з англійської за трьома формами навчання — очною, дистанційною і самонавчанням".

Інновації можна застосовувати в розмінуванні територій. Це один з прикладів того, чим у Льотній академії хочуть займатися. Наступного тижня відбудеться зустріч з корейськими партнерами.

В Україні 200 тисяч квадратних кілометрів замінованих територій. А над рештою літають шахіди, падають уламки. На наступному тижні до нас приїздять корейці. Вони привозять нову технологію з пошуку мін і пропонують її нам разом розробляти".

Нині академія має борги по зарплаті. З квітня нинішнього року це 11 мільйонів гривень. Викладачі отримують 50%, від оплати, хоча працюють на 100%. Щоб погасити борг, академія якраз і має намір сама заробляти гроші, як це було раніше — до введення в структуру НАУ. Також розраховують на отримання грантів і допомогу держави та міста.

Коли мені запропонували очолити академію, одразу сказали, що вона зараз у складному стані. Наразі зупинилися всі напрямки господарської діяльності, з яких надходили кошти. А в тих, що працюють, неправильна калькуляція. Туди потрібно організовувати відповідні фінансові потоки, підняти знову ті напрямки, які приносять кошти. Або ж виграти якийсь грант. Можливо, держава допоможе. За моїми розрахунками, ми маємо взимку вийти на нормальну зарплату".

За інформацією Сергія Неділька, реорганізацію планують завершити за три місяці.

Переглянуто 264 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол