USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Четвер, 26 жовтня 2023 16:36

Кропивницький — одне з трьох міст України, де найменше використовують паски безпеки. Результати дослідження у 2023 році

Тишківка. 26 жовтня. "Громада". Кропивницький — одне з трьох міст України, де водії найменше користуються пасками безпеки. З тих водіїв, які потрапили до моніторингу, без пасків їздили майже 80 відсотків.

Інформує "Громада", посилаючись на Суспільне Кропивницький

Дослідження має назву "Рівень користування ременями безпеки серед водіїв у містах України". Його влаштували громадська організація "Vision Zero" ("Віжн Зеро") та Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) в рамках кампанії "За безпечні дороги". Спостереження провели в серпні в 18 обласних центрах. Вибірка в Україні склала 30 260 людей. У Кропивницькому це була тисяча водіїв. У кожному місті заміри робили в 4-6 місцях. До дослідження включили водіїв легкових і вантажних машин та мікроавтобусів. За міськими маршрутками й рейсовими автобусами не спостерігали. Так само не враховували військові машини й екстрених служб. Водії не знали, що за ними спостерігають. З’ясували, що 21,8% кропивницьких водіїв (з тисячі людей, яких моніторили) не пристібаються за кермом. Схожі дані в Миколаєва (17,3) і в Одеси (24,8). Найбільше ж пасками безпеки користуються в Києві. Там пристібаються 67,1 % водіїв. Також у Львові (62%), Житомирі (55,7%) та Рівному (52,6%). У середньому по Україні паски безпеки використовують 40,14% водіїв. Кропивницький — одне з трьох міст України, де водії найменше користуються пасками безпеки. З тих водіїв, які потрапили до моніторингу, без пасків їздили майже 80 відсотків. Дослідження має назву "Рівень користування ременями безпеки серед водіїв у містах України". Його влаштували громадська організація "Vision Zero" ("Віжн Зеро") та Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) в рамках кампанії "За безпечні дороги". Спостереження провели в серпні в 18 обласних центрах. Вибірка в Україні склала 30 260 людей. У Кропивницькому це була тисяча водіїв. Цьогорічне дослідження — не перше. Попереднє проводили у 2020 році (у 2021 році не робили через пандемію, у 2022 році — через війну). Тоді середньоукраїнський показник користування був 26,04%. У Кропивницькому у 2020 році пасками безпеки користувалися 15% водіїв.

Дослідження дозволило виявити, що у більшості міст — а саме, в 14 із 18 міст – відбулося суттєве збільшення частки водіїв, що користуються ременями безпеки відповідно до вимог Правил дорожнього руху. У деяких містах частка таких водіїв виросла більше ніж удвічі. Найбільше зростання рівня користування зафіксовано у Рівному (+29,6 відсоткових пунктів), Житомирі (+27,9), Львові (+21,8) та Івано-Франківську (+21,1)", — йдеться у результатах дослідження.

Міжнародні дослідження беззаперечно засвідчують, що ремінь безпеки – найефективніший спосіб зберегти життя та здоров’я у випадку аварії, тому законодавство вимагає обов’язково користуватись ним. Саме з цієї причини ремені безпеки є одним з головним факторів уваги Кампанії “За безпечні дороги”, починаючи з 2016 року", — сказала директорка Центру демократії та верховенства права Олеся Холопік.

В Україні правила дорожнього руху зобов’язують пристібатись усіх водіїв та пасажирів як переднього, так і заднього сидіння. Штраф за порушення становить 510 гривень.

Переглянуто 193 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол