USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Вівторок, 10 серпня 2021 08:19

Головний лікар громади розповіла про роботу лікарні

Тишківка. 10 серпня. «Громада». Директорка Тишківського ЦПМСД Аліна Козицька, під час засідання виконавчого комітету Тишківської сільради, розповіла про роботу підприємства за перші сім місяців 2021 року, інформує «Громада».

Про початок роботи

З січня цього року наш заклад (КНП «Тишківський центр первинної медико-санітарної допомоги» - ред.) почав проходити процедуру відділення від Комунального закладу «Добровеличківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги». В цей час був затверджений Статут підприємства.
Надалі ми отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.
Про підрозділи та працівників
Комунальне некомерційне підприємство «Тишківський центр первинної медико-санітарної допомоги» у своєму складі має 5 структурних підрозділів, де надається медична допомога. Я говорю про амбулаторію загальної практики сімейної медицини та чотири фельдшерських пункти (Андріївський ФП, Гаївський ФП №1, Гаївський ФП №2 (в минулому Оленівський) та Федорівський ФП – ред.).
Амбулаторія ЗПСМ має маніпуляційний кабінет це дозволяє надавати медичну допомогу понад 2 тисячам хворих за рік, маніпуляційний кабінет повністю оснащений новими ліжками і шативами.
В Комунальному некомерційному підприємстві «Тишківський центр первинної медико-санітарної допомоги» станом на 1 липня працюють 14 осіб, з них:
1. лікарі – 2;.
2. середній медичний персонал – 9:
- вища кваліфікаційна категорія -7;
- перша кваліфікаційна категорія – 2;
3. молодші медичні спеціалісти з медичною освітою – 1;
4. інший персонал – 2.
Для того, щоб нам перейти на нову модель роботи, в рамках вимог нового законодавства (Закону України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” – ред.), нашим підприємством були зроблені наступні кроки:
- Реєстрація закладу в Єдиній системі охорони здоров'я (ЕСОЗ).
- Заключення договору з НСЗУ;
- Вдосконалення підключення лікарні до мережі Інтернет;
Виконана одна із умов Національної служби здоров'я України- створення онлайн доступу двох робочих місць медичних працівників для роботи в Медичній інформаційній системі (МІС- «Хелсі»), яка підключена до центральної бази даних ЕСОЗ.
Було проведено навчання медичного персоналу .
22 березня нами був підписаний договір про медичне обслуговування населення з НСЗУ, який вступив в дію з 1 квітня цього року.
Нами було перезаключено 2440 декларацій про медичне обслуговування населення та проведено 1160 консультацій.

Про інфраструктуру та транспорт
За звітний період проведена значна робота з покращення доступності та якості надання медичної допомоги населенню, основних показників діяльності та ресурсного забезпечення медичної галузі.
Надання якісних і доступних послуг населенню неможливо без сучасного медичного обладнання. КНП «Тишківський центр первинної медико-санітарної допомоги» постійно працює над поповненням і оновленням матеріально-технічної бази.
Завдяки фінансовій підтримці Тишківської сільської ради вдалось придбати:
- Гематологічний аналізатор КТ6360 Genrui (3-diff, 35тестів\годину) та комплектуючі до нього;
- Фотометр МБА540(540+620) та комплектуючі до нього;
- Мікроскоп бінокулярний ICOE BM33B(Led підсвічування);
- Центрифуга SpinPlus 8 пробірок до 15мл 400-5000об\хв(TopScien);
- Аналізатор сечі ВА-600(100т\год);
- Медичні сумки укладка для лікаря/медсестри;
- сумка холодильник з набором акумуляторів холоду;
- комп’ютерну техніку для директора та бухгалтера (та проведено тендер для придбання комп’ютерів для фельдшерських пунктів та амбулаторії, наразі чекаємо поставки);
- столики сповивальні;
- Ліжка, матраци, стільці, стіл. Займаємось закупівлею шаф та столів для всіх структурних підрозділів;
- Також було проведено інтернет підключення Гаївських фельдшерських пунктів провайдером НоваНет, та укладено договір з провайдером Аватор для Федорівського ФП;
- Закуплено лікарські засоби, господарські товари, канцелярське приладдя тощо.
- Закуплено штативи, пульсоксиметри, термометри, гігрометри, таблиці для перевірки гостроти зору, глюкометри, тонометри.
Завдяки цьому ми мали можливість укладено договір з Національною службою здоров'я України по пакету медичної допомоги.

Крім того, була отримана благодійна допомога у вигляді 5-ти кисневих концентраторів вартістю 184 500,00 для кисневої терапії при COVID-19 від комунального некомерційного підприємства «Регіональний центр громадського здоров’я Кіровоградської обласної ради».
А також отримали ЕКГ апарат для Гаївського ФП №1 допомогу отримали від Бабчук Ольги Миколаївни.

Згідно з рішенням сесії Тишківської сільської ради від 06 травня 2020 року № 110/12, КНП були безоплатно передані лікарські препарати та на суму 76 515,02 та іншого майна на суму 1885154,16 гривні. Мова йде про автомобіль швидкої допомоги "Тойота Land Cruiser" 150 (вартість 1 405 000,00 гривень – ред.) та автомобіль УАЗ 469 вартістю 7643 гривні.
Крім того, планується провести поточний ремонт, заміну вікон та дверей в кімнаті для лабораторії та кімнаті для зберігання наркотичних речовин.
Вакцинація
За період з квітня 2021 року по теперішній, час було провакциновано 332 особи від COVID-19, з них: CoronaVac – 218 чоловік; Pfizer – 114 осіб. У відсотковому співвідношенні до загальної кількості населення становить 10,4%, що є одним із найкращих показників у Новоукраїнському районі
Протягом липня організовувалася робота Пункту щеплень, 27 липня ми отримали вакцину CoronаVac, медичні працівники пройшли навчання по роботі з вакциною і отримали допуск.Амбулаторія і ФП забезпечені засобами індивідуального захисту, дезинфікуючими засобами та медикаментами. Тож, щиро вірю, що вакцинація в нашій громаді набуде ще швидших темпів і Тишківська ОТГ стане прикладом для інших у цьому плані.

Переглянуто 1242 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(7 Голосів)

Суші Джан в Кропивницькому