Про початок роботи
З січня цього року наш заклад (КНП «Тишківський центр первинної медико-санітарної допомоги» - ред.) почав проходити процедуру відділення від Комунального закладу «Добровеличківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги». В цей час був затверджений Статут підприємства.
Надалі ми отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.
Про підрозділи та працівників
Комунальне некомерційне підприємство «Тишківський центр первинної медико-санітарної допомоги» у своєму складі має 5 структурних підрозділів, де надається медична допомога. Я говорю про амбулаторію загальної практики сімейної медицини та чотири фельдшерських пункти (Андріївський ФП, Гаївський ФП №1, Гаївський ФП №2 (в минулому Оленівський) та Федорівський ФП – ред.).
Амбулаторія ЗПСМ має маніпуляційний кабінет це дозволяє надавати медичну допомогу понад 2 тисячам хворих за рік, маніпуляційний кабінет повністю оснащений новими ліжками і шативами.
В Комунальному некомерційному підприємстві «Тишківський центр первинної медико-санітарної допомоги» станом на 1 липня працюють 14 осіб, з них:
1. лікарі – 2;.
2. середній медичний персонал – 9:
- вища кваліфікаційна категорія -7;
- перша кваліфікаційна категорія – 2;
3. молодші медичні спеціалісти з медичною освітою – 1;
4. інший персонал – 2.
Для того, щоб нам перейти на нову модель роботи, в рамках вимог нового законодавства (Закону України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” – ред.), нашим підприємством були зроблені наступні кроки:
- Реєстрація закладу в Єдиній системі охорони здоров'я (ЕСОЗ).
- Заключення договору з НСЗУ;
- Вдосконалення підключення лікарні до мережі Інтернет;
Виконана одна із умов Національної служби здоров'я України- створення онлайн доступу двох робочих місць медичних працівників для роботи в Медичній інформаційній системі (МІС- «Хелсі»), яка підключена до центральної бази даних ЕСОЗ.
Було проведено навчання медичного персоналу .
22 березня нами був підписаний договір про медичне обслуговування населення з НСЗУ, який вступив в дію з 1 квітня цього року.
Нами було перезаключено 2440 декларацій про медичне обслуговування населення та проведено 1160 консультацій.
Про інфраструктуру та транспорт
За звітний період проведена значна робота з покращення доступності та якості надання медичної допомоги населенню, основних показників діяльності та ресурсного забезпечення медичної галузі.
Надання якісних і доступних послуг населенню неможливо без сучасного медичного обладнання. КНП «Тишківський центр первинної медико-санітарної допомоги» постійно працює над поповненням і оновленням матеріально-технічної бази.
Завдяки фінансовій підтримці Тишківської сільської ради вдалось придбати:
- Гематологічний аналізатор КТ6360 Genrui (3-diff, 35тестів\годину) та комплектуючі до нього;
- Фотометр МБА540(540+620) та комплектуючі до нього;
- Мікроскоп бінокулярний ICOE BM33B(Led підсвічування);
- Центрифуга SpinPlus 8 пробірок до 15мл 400-5000об\хв(TopScien);
- Аналізатор сечі ВА-600(100т\год);
- Медичні сумки укладка для лікаря/медсестри;
- сумка холодильник з набором акумуляторів холоду;
- комп’ютерну техніку для директора та бухгалтера (та проведено тендер для придбання комп’ютерів для фельдшерських пунктів та амбулаторії, наразі чекаємо поставки);
- столики сповивальні;
- Ліжка, матраци, стільці, стіл. Займаємось закупівлею шаф та столів для всіх структурних підрозділів;
- Також було проведено інтернет підключення Гаївських фельдшерських пунктів провайдером НоваНет, та укладено договір з провайдером Аватор для Федорівського ФП;
- Закуплено лікарські засоби, господарські товари, канцелярське приладдя тощо.
- Закуплено штативи, пульсоксиметри, термометри, гігрометри, таблиці для перевірки гостроти зору, глюкометри, тонометри.
Завдяки цьому ми мали можливість укладено договір з Національною службою здоров'я України по пакету медичної допомоги.
Крім того, була отримана благодійна допомога у вигляді 5-ти кисневих концентраторів вартістю 184 500,00 для кисневої терапії при COVID-19 від комунального некомерційного підприємства «Регіональний центр громадського здоров’я Кіровоградської обласної ради».
А також отримали ЕКГ апарат для Гаївського ФП №1 допомогу отримали від Бабчук Ольги Миколаївни.
Згідно з рішенням сесії Тишківської сільської ради від 06 травня 2020 року № 110/12, КНП були безоплатно передані лікарські препарати та на суму 76 515,02 та іншого майна на суму 1885154,16 гривні. Мова йде про автомобіль швидкої допомоги "Тойота Land Cruiser" 150 (вартість 1 405 000,00 гривень – ред.) та автомобіль УАЗ 469 вартістю 7643 гривні.
Крім того, планується провести поточний ремонт, заміну вікон та дверей в кімнаті для лабораторії та кімнаті для зберігання наркотичних речовин.
Вакцинація
За період з квітня 2021 року по теперішній, час було провакциновано 332 особи від COVID-19, з них: CoronaVac – 218 чоловік; Pfizer – 114 осіб. У відсотковому співвідношенні до загальної кількості населення становить 10,4%, що є одним із найкращих показників у Новоукраїнському районі
Протягом липня організовувалася робота Пункту щеплень, 27 липня ми отримали вакцину CoronаVac, медичні працівники пройшли навчання по роботі з вакциною і отримали допуск.Амбулаторія і ФП забезпечені засобами індивідуального захисту, дезинфікуючими засобами та медикаментами. Тож, щиро вірю, що вакцинація в нашій громаді набуде ще швидших темпів і Тишківська ОТГ стане прикладом для інших у цьому плані.