USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Субота, 17 грудня 2022 10:38

Скільки разів на день безпечно заряджати телефон

Тишківка. 17 грудня. "Громада". У той час, коли через обстріл росіян електрика з’являється в будинках українців зрідка і заряджати телефон виходить тільки в цей недовгий годинник, багато хто запитує: а чи безпечно по кілька разів на день ставити гаджет на зарядку? Можливо, це зашкодить батарею, зменшить термін автономної роботи на одному заряді та зіпсує телефон?

Інформує "Громада", посилаючись на IT.Sider

Видання Mobiletech Addicts розібрало найпопулярніші міфи, пов’язані із підзарядкою смартфонів. А також дали чіткі відповіді на всі ключові питання.

Що буде, якщо телефон заряджати 3-4 рази на день?
Насправді нічого страшного в цьому немає, якщо ви постійно не підтримуєте заряд батареї близько 0 або 100%. Так, акумулятори зношуються з часом і поступово втрачають свою ємність. Щоб уповільнити цей процес, не заряджайте гаджети щоразу під зав’язку. А кількість зарядок тут важливу роль не грає.

Це неправильно – заряджати телефон кілька разів на день?
Насправді сучасні літій-іонні батареї, що стоять у більшості смартфонів та інших портативних гаджетів, мають фіксовану кількість циклів повної розрядки, які вони здатні витримати. Якщо ви не доводите до моменту, коли ваш телефон вимикається, оскільки в ньому не залишилося енергії, ви продовжуєте термін його служби. Тому сміливо ставте його на зарядку стільки разів, скільки потрібно.

Чи скорочує заряджання термін служби батареї?
Якщо ви маєте звичку залишати свій смартфон підключеним до зарядки тривалий час, нічого страшного в цьому немає. Але таким чином ви трохи прискорюєте знос батареї. Сучасні гаджети набагато розумніші в управлінні харчуванням, ніж їхні попередники. Вони поступово зменшують величину струму при заповненні акумулятора телефону, тому потримати деякий час повністю заряджений пристрій підключеним до мережі не так вже й страшно. Але краще іноді від’єднуйте його від мережі до того, як побачите на індикаторі батареї цифру 100%.

Скільки разів на день потрібно заряджати смартфон?
Жорсткого правила тут нема. Заряджайте смартфон стільки разів, скільки потрібно виходячи зі своїх потреб та можливостей. Єдине, на що слід звернути увагу при використанні сучасних літій-іонних акумуляторів, це те, як часто ви заряджаєте телефон до 100% або розряджаєте його до 0%. Чим рідше це буде, тим краще.

Чи можна залишати смартфон на зарядці вночі?
Із цього приводу існує кілька різних думок. Одні фахівці кажуть, що сучасні пристрої досить розумні, щоб запобігти надмірній зарядці, тому їх можна спокійно залишати підключеними до мережі на ніч. Інші стверджують, що недоцільно заряджати акумулятор телефону до 100%, а вночі ви точно упустите момент, коли він зарядиться до 80 або 90%, тому краще контролювати цей процес, заряджаючи вдень.

Правда в тому, що більшість телефонів мають вбудований датчик, що автоматично відключає зарядку, коли батарея досягає 100%. Якщо він увімкнений, телефон споживає невелику кількість енергії. Але при цьому відбувається так званий “крапельний заряд”, коли зарядний пристрій намагається довести акумулятор телефону до 100%, оскільки він природно втрачає частину накопиченої енергії. Це означає, що акумулятор у такому режимі постійно коливається між повним зарядом та 99%. А це нагріває телефон і з часом призводить до зношування акумулятора. Отже, висновок наступний: у нічній зарядці як такої нічого особливо страшного немає, але краще, якщо ви контролюватимете процес зарядки свого пристрою.

Як часто потрібно заряджати смартфон, щоб продовжити термін служби батареї?
Щоб відповісти на це питання, складіть для себе бажаний баланс між зручністю використання смартфона та бажаною довговічністю акумулятора. Чим частіше його заряд падатиме нижче 10%, тим швидше зноситься батарея. Отже, якщо ви можете підключитися до живлення до цього моменту, робіть це. Але, якщо з таким підходом ваше життя перетворюється на постійне перебування біля розетки, можливо, вам уже настав час поміняти телефон і підхід до його використання.

Чи можна використовувати телефон під час заряджання?
Так, жодних проблем від використання смартфона під час заряджання виникати не повинно. Використання телефону під час заряджання абсолютно безпечне, оскільки в цей час він автоматично використовує зовнішнє джерело живлення для роботи, а енергія, що залишилася, йде на зарядку. Єдине, що може статися в такому разі, – заряджання відбуватиметься дещо повільніше.

Переглянуто 178 разiв
Категорія: Lite
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол