USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Середа, 14 грудня 2022 15:25

Алкоголь негативно впливає на роботу серця одразу після вживання – дослідження

Тишківка. 14 грудня. "Громада". Вчені виявили, що зловживання алкоголем може призвести до порушення серцевого ритму, що з часом може мати негативні наслідки для всієї серцево-судинної системи.

Інформує "Громада", посилаючись на meta.ua

У час зимових свят, традиційно, популярність алкоголю зростає в усьому світі. Багатьом відомо про шкідливі властивості алкогольних напоїв для здоров'я печінки чи мозку, але мало хто знає про негативний вплив алкоголю на серце. Щобільше, дехто вважає, що невелика кількість алкоголю може бути корисною для серця. Таке твердження спростовує дослідження вчених з Американського коледжу кардіології, яке показує, що навіть невелика кількість алкоголю може викликати фібриляцію передсердь (ФП), тобто аритмію. Дослідники знайшли простий спосіб знизити вживання алкоголю
Деталі

Дані показали, що лише один келих вина, пива чи іншого алкогольного напою пов’язується з удвічі більшою ймовірністю виникнення епізоду ФП протягом наступних чотирьох годин після вживання. Серед людей, які випили дві або більше порцій алкоголю за раз, вірогідність виникнення аритмії була більш ніж у три рази вищою. Використовуючи датчик алкоголю, розміщений на щиколотках учасників, який пасивно відстежував споживання алкоголю, дослідники виявили, що кожне збільшення передбачуваної концентрації алкоголю в крові на 0,1% за попередні 12 годин було пов’язано з приблизно на 40% вищими шансами на епізод порушення серцевого ритму. Покази цих датчиків також продемонстрували, що загальна концентрація алкоголю з часом також передбачила ймовірність виникнення ФП. Один з авторів дослідження, кардіолог Грегорі М. Маркус зазначив:

Алкоголь є найпоширенішим наркотиком у світі, і ми все ще багато чого не розуміємо про те, що він робить з нашим тілом і, зокрема, нашим серцем. Ґрунтуючись на наших даних, ми виявили, що алкоголь може різко вплинути на ймовірність того, що епізод ФП відбудеться протягом кількох годин після вживання алкоголю і чим більше алкоголю вживається, тим вищий ризик виникнення аритмії.

ФП є найпоширенішим розладом серцевого ритму. Часто характеризується прискореним, хаотичним і тріпотливим серцебиттям. Маркус зазначає, що при цьому люди можуть відчувати ряд симптомів. Деякі можуть нічого не відчувати, тоді як інших долає сильна задишка, втома, непритомність або майже непритомність і тривожне відчуття, що серце б’ється без контролю. З часом ФП може призвести до серцевої недостатності, інсульту та деменції, якщо її не лікувати. Дослідники залучили 100 пацієнтів із пароксизмальною або переміжною ФП, яка має тенденцію зникати протягом короткого періоду часу (на відміну від хронічної ФП). Середній вік пацієнтів у дослідженні становив 64 роки; більшість були чоловіками. Дослідники оцінили історію хвороби, лікування та спосіб життя учасників досліду. Кожен учасник отримав кардіомонітор, який постійно відстежував їхній серцевий ритм, і датчик щиколотки, щоб визначити, коли за один раз було вжито понад дві-три порції алкоголю. Учасників просили натискати кнопку на кардіомоніторі кожного разу, коли вони випивали алкоголь. Аналізи крові, якими вимірювали споживання алкоголю за попередні кілька тижнів, також використовувалися для підтвердження фактів споживання алкоголю. Загалом більше половини учасників (56) мали епізод фібриляції передсердь протягом чотиритижневого дослідження. Доктор Маркус зазначає:

  Пацієнти протягом тривалого часу говорили нам, що алкоголь є тригером ФП, але це було важко, якщо не неможливо, вивчити, оскільки існує важливий часовий зв’язок, який вимагає оцінки споживання алкоголю та серцевого ритму в реальному часі. Це перше дослідження, яке об’єктивно демонструє та кількісно визначає зв’язок у режимі реального часу між вживанням алкоголю та епізодами фібрилізму.

Маркус підкреслив, що можуть існувати й інші фактори, такі як расова/етнічна приналежність, стать, генетика чи інші впливи навколишнього середовища, які різними способами визначають вплив алкоголю на серце і потребують вивчення. Крім того, люди часто поєднують алкоголь із продуктами з високим вмістом натрію, тоді як деякі п’ють, тому що відчувають стрес, тож можуть бути й інші речі, які відіграють роль у виникненні аритмії. Ці висновки також суперечать попереднім звітам про потенційно захисну роль алкоголю для здоров’я серця при помірному вживанні. Кардіолог наголошує:

Існує загальноприйнята думка, що алкоголь "корисний"| або "здоровий" для серця, заснована на спостережних дослідженнях, але це стосується ішемічної хвороби серця та інфаркту. Ці нові дані створюють цікаву головоломку щодо загальних ризиків і користі алкоголю в помірних кількостях. Але дані дуже чітко свідчать про те, що більше не означає краще, коли мова йде про алкоголь. Ті, хто п’є більше, мають вищий ризик серцевого нападу та смерті.

Переглянуто 388 разiв
Категорія: Lite
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол