Про це повідомляє портал «Наша мама» передає «Громада».
Окис вуглецю
Чадний газ (CO) – це безбарвний газ без запаху, який може викликати запаморочення при низьких рівнях. Низький рівень CO також викликає головний біль, дезорієнтацію, нудоту та втому. При високих рівнях вплив CO може вбити вас. Паливні прилади, які не мають належної вентиляції, можуть створювати небезпечні рівні CO у вашому домі. Якщо ви підозрюєте отруєння CO, негайно вийдіть на свіже повітря та зверніться до травмпункту. Лікарі можуть діагностувати отруєння CO за допомогою аналізів крові.
Формальдегід
Формальдегід – це хімічна речовина, яка використовується в клеї для килимів, фанерних панелей, ДСП, оббивки та інших матеріалів. Нові продукти можуть виділяти в повітря формальдегід, що може спричинити:
запаморочення,
головні болі,
шкірні висипання,
подразнення горла або носа.
Каналізаційний газ
Каналізаційний газ – це суміш газів, що утворюється при розкладанні побутових відходів. Каналізаційний газ часто містить вуглекислий газ, метан, діоксид сірки та інші гази. Вплив каналізаційного газу, який може потрапити у ваш дім через тріщини у фундаменті або стік у підлозі, може викликати запаморочення, головний біль і нудоту. Каналізаційний газ іноді пахне тухлими яйцями, залежно від суміші газів. Промивання дренажів водою може допомогти запобігти утворенню каналізаційних газів, якщо ні, - викликайте сантехніка.
Чистячі хімікати
Домашні миючі засоби також можуть містити хімічні речовини, які викликають запаморочення. Захистіть себе, коли це можливо, очищаючи нетоксичними засобами, такими як оцет. Крім того, уважно читайте інструкції на етикетці та завжди забезпечуйте належну вентиляцію під час очищення.
Запаморочення іноді пов'язане з серйозними невідкладними медичними ситуаціями. Негайно зверніться за медичною допомогою, якщо ваше запаморочення супроводжується травмою голови, судомами, постійним блюванням, болем у грудях, непритомністю, головним болем, лихоманкою, сильною ригідністю шиї, зміною зору або нездатністю рухати рукою чи ногою.