Інформує "Громада", посилаючись на ua.news
Перевізники та водії привезли до пункту пропуску тягачі від своїх вантажівок та розмістили їх обабіч дороги, що веде від польсько-українського колону. Дорогу не перекривали. Перевізники повісили на тягачах прапори й плакати з написами: «Зніміть блокаду - поверніть українських водіїв додому», «Справжнє братерство - це не дискримінація», «Разом сильніші», а також «Втратить Україна - втрачатиме Польща» українською та англійською мовами. Акцію-мітинг організувала громадська організація «Міжнародні автомобільні перевізники України». Організатор події та керівник організації Володимир Михалевич каже, захід спрямований на те, аби закликати польських перевізників припинити блокаду пунктів пропуску: «Краківець-Корчова», «Ягодин-Дорохуськ» та «Рава-Руська-Хребене». Адже це негативно впливає на економіку і шкодить обом країнам. Також через блокаду сотні водіїв не можуть повернутися додому
Водії стоять там по 7-10 днів, живуть там в нелюдських умовах. Тому що групка терористів, я інакше їх не назву, заблокувала кордон. Чому терористи? Бо фактично взяли в заручники наших водіїв і їх не випускають додому. Наші машини стали складами на колесах. Вони завантажені, виїхати, в'їхати не можуть. Зараз акція є попереджувальна, ми хочемо показати, що ми за розблокування кордону, за спільну роботу, за те, щоб нагодувати Європу, бо всі розуміють, що світові потрібне українське зерно», - каже Володимир Михалевич.
Як попередив Володимир Михалевич, якщо кордони й далі блокуватимуть — проводитимуть масштабніші протести. Тим часом Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з профільними асоціаціями й перевізниками створило штаб допомоги українським водіям, які більш як 10 днів залишаються заблокованими на кордоні з Польщею. Єврокомісія може розпочати карну процедуру проти Польщі в разі, якщо влада країни не вирішить питання блокування пунктів пропуску на кордоні з Україною. На Закарпатті митниця фіксує збільшення черги вантажівок на словацькому кордоні коштом фур із польського напрямку. 18 листопада черги на практично заблокованих польськими протестувальниками перевізниками трьох КПП на кордоні України стали більшими. Частина перевізників намагається проїхати через ще один пункт пропуску.