Він уточнив, однак, Кабінет Міністрів визначив категорії громадян, яким не передбачене автоматичне нарахування субсидій.
«Зокрема, це громадяни, яким субсидія надавалася у грошовій безготівковій формі. Вони мають подати інформацію в органи соцзахисту для виплати коштів у готівці. Громадяни, які отримували державну допомогу за фактичним місцем проживання. Мова йде про орендарів житла, внутрішньо переміщених осіб. Таким заявникам необхідно підтвердити місце фактичного проживання. Також це громадяни, яким раніше призначали субсидію без урахування окремих осіб із числа зареєстрованих у квартирі чи будинку, які не проживають за місцем реєстрації. Такі заявники повинні актуалізувати відомості», – пояснив директор департаменту соцзахисту населення ОДА.
Відзначимо, що також вчора Кабінет Міністрів вніс зміни до порядку призначення житлових субсидій.
«Уряд проаналізував ситуацію та вирішив скоригувати правила отримання субсидій. Зміни стосуються, зокрема, власників кількох житлових об’єктів, а також сум депозиту, що впливає на призначення допомоги», – уточнив Олександр Догаров.
За його словами, на допомогу від держави можуть претендувати громадяни, які мають у власності квартиру в місті та будинок у селі.
«Якщо заявник на субсидію є власником кількох квартир у місті, то допомога йому не призначається. Однак, у разі одночасного володіння квартирою в місті та будинком в селі, – заявник має право на субсидію», – роз’яснив директор департаменту соцзахисту населення ОДА.
Олександр Догаров також зауважив, що уряд переглянув суму депозиту, яка впливала на призначення державної допомоги.
«Відтепер на субсидію можуть претендувати ті, хто має на депозиті до 100 тисяч гривень», – додав посадовець і зауважив, що досі враховувалася сума до 56 750 гривень.
Нагадаємо, з травня на Кіровоградщині діє оновлений механізм призначення субсидій, згідно з яким усі отримувачі мають подати документи для перепризначення субсидії. Документи для призначення житлової субсидії з травня можна подати протягом травня-вересня.