Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву народного депутата і заступник голови парламентського комітету з питань національної безпеки й оборони України Єгора Чернєва, передає «Громада».
"В Україну надійшла перша партія літаків F-16. Далі очікуємо інші машини від країн відповідної коаліції - Нідерландів, Бельгії, Данії та Норвегії. Зараз ведеться активна робота, щоб до цієї коаліції приєдналися й інші держави, зокрема США. Передача перших бортів F-16 повинна стати стимулом для інших наших партнерів", - сказав Чернєв.
Нардеп зазначив, що так Україна зможе отримати необхідний мінімум літаків, щоб закрити наше небо й відбивати атаки окупантів ракетами, дронами й літаками.
За його словами, серед союзників є консенсус у питанні того, що треба шукати нові можливості для збільшення бойового авіапарку й посилення України.
"Ми отримали сучасну модифікацію F-16 із новітньою авіонікою, радарами для наведення ракет на цілі тощо. Також пропрацьовуються всі можливі варіанти, щоб далі для цих машин ми отримали й далекобійну зброю, яка виробляється в Європі та США. Процес триває, і сподіваюся, що ми побачимо такі ракети в Україні", - зазначив нардеп.
Він додав, що важливим питанням залишається підготовка наших пілотів для F-16 і технічного персоналу для обслуговування цих машин на землі.
"Наразі у світі не так багато баз для цього, тому ми шукаємо можливості в різних країнах, щоб збільшити кількість наших спеціалістів", - розповів Чернєв.
Україна отримала перші F-16
Нагадаємо, наприкінці липня Україна отримала перші винищувачі F-16 від західних партнерів.
Наразі ще невідомо, скільки літаків вже в Україні, однак The Times писало, що нібито Україна отримала від Нідерландів шість літаків.
А от The Economist стверджує, що до України прибули перші 10 винищувачів F-16. Ще 10 літаків мають надійти в Україну до кінця року. Решта обіцяних бортів буде постачатися партіями вже у 2025 році.
За словами президента Володимира Зеленського, тієї кількості F-16, які вже на українській землі, поки що недостатньо, але Україна чекає на додаткові літаки від партнерів.