USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

П'ятниця, 19 січня 2024 08:50

Деякі молочні продукти до весни здорожчають ще на 5-7%

Тишківка. 19 січня. "Громада". Рік почався з традиційного затишшя на ринку свіжих молокопродуктів. Проте з середини січня продажі знову активізуються.

Інформує "Громада", посилаючись на agroportal

Такий прогноз зробили аналітики «Інфагро».

Не сприяє нормальній торгівлі збільшення цін, яке відбувається за старими угодами з мережами. Ціни на свіжі молокопродукти будуть і надалі поступово збільшуватись, допоки їх виробники не вирівняють економічний баланс через здорожчання сировини. Тобто до весни окремі види продукції можуть подорожчати ще на 5-7%», — прогнозують вони.

Навіть в умовах збільшення цін експорт свіжих молокопродуктів торік стабільно зростав, нагадують фахівці. Але географія існуючого експорту не дозволяє прогнозувати його подальше суттєве збільшення. В цілому за 2023 рік експорт свіжих молокопродуктів збільшився на 36%.

Імпорт був не дуже вигідним, принаймні до четвертого кварталу. Тому закупівлі свіжих молокопродуктів на зовнішніх ринках торік скоротилися на чверть. Тобто торговельний баланс у цій категорії продукції практично вирівнявся», — зауважують спеціалісти.

Переглянуто 75 разiв
Категорія: Агроновини
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол