Про це повідомила російська служба ВВС із посиланням на близьких і рідних загиблих окупантів, передає «Громада».
ВВС вдалося встановити імена трьох із п'яти загиблих – це Антон Борисов, Ігор Євсєєв і Тимур Ахметшин.
Вони були мобілізовані військкоматом Коркинського району з 26-го по 29 вересня. Загалом у районі під мобілізацію потрапило близько тисячі осіб, стверджують знайомі загиблих.
Уже 3 жовтня вони опинилися під Луганськом, звідти їх перекинули на Херсонщину, а вже 9-го рідним почали надходити повідомлення про загибель мобілізованих.
Знайомий одного із загиблих окупантів переслав ВВС запис телефонної розмови, в якій челябінський мобілізований, який перебуває тепер у госпіталі в Севастополі, розповідає іншому, який тільки готується вирушити на фронт, обставини загибелі п'ятьох челябінців.
Пряма мова мобілізованого:
"Ми в перший день приїхали, ще жодного разу не стріляли, а нас, як м'ясо, - у штурмову групу і послали з двома гранатометами. Я на них читав інструкцію, як ними користуватися. На третій день ми відступили, переночували, пішли вперед і зайняли свої окопи.
Вони [українці] за двісті метрів від нас були в посадці й почали нас штурмувати. Дрони один за одним кидають підствольники. Мене "затрьохсотило" [поранило]. Ми ще годину відстрілювалися, а вони вже метрів за 50. Ніякого прикриття, БТР, який нас прикривав, спалили, танк спалили. Під час перепочинку побіг, кругом трупи. Чую, міна свистить. Як я вибрався – не знаю".
Більше деталей: За словами цього окупанта, Тимур Ахметшин перебував у посадці за півтора кілометра від його позиції, і її "просто рівняли із землею": "На ношах його несли, він задвохсотився [помер]".
"Про своє командування військовослужбовці відгукуються так, що це не підлягає цитуванню, стверджують, що жодного разу навіть не побували на стрільбах, а окопуватися на передовій їм доводилося штик-ножами", - пише ВВС.
В іншій розмові, запис якої є в розпорядженні ВВС, ще один мобілізований із Коркинського району розповідає про обставини загибелі Ахметшина.
"Сьомого числа зранку пішли в наступ. Попередили, що буде артобстріл. О 7-й ми як упали на землю, так і провалялися до 10 чи 11. Він до мене підповз: "Ілюхо, тримайся, все нормально, повернемося, горілки поп'ємо". Ну я: "Базару немає, поп'ємо обов'язково"... Нам сказали відступати, усі розгубилися. Хто куди, хто з ким. Движуха почалася, м'ясорубка. В обід уже пацани доповіли, що наш Тимурка задвохсотився", - каже він.
Після початку мобілізації російська влада неодноразово заявляла, що призиватися на війну з Україною будуть лише люди з бойовим досвідом, після мобілізації вони проходитимуть підготовку і злагодження, тож на фронті мобілізовані мали опинитися лише через місяць-два після початку мобілізаційної кампанії. Але на практиці мобілізовані вже через кілька днів після призову опинялися на передовій і там гинули, зазначає видання.
Що передувало: 13 жовтня губернатор і уряд Челябінської області підтвердили, що п'ятеро мобілізованих із Челябінської області загинули на війні в Україні.
Передісторія:
• 21 вересня президент Росії Володимир Путін заявив про часткову мобілізацію росіян. Жителі Росії стали масово втікати з країни. Повідомлялося, що менш ніж за два тижні після оголошення "часткової" мобілізації Росію покинули близько 700 тисяч людей.
• У розвідці Британії припустили, що Росію чекають організаційні труднощі із забезпеченням всього, необхідного для підготовки мобілізованих, ці люди можуть опинитися на передовій після мінімальної підготовки.
• Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний у відповідь на оголошення часткової мобілізації в РФ заявив, що ЗСУ знищать всіх ворогів, скільки б їх не було.
• 28 вересня стало відомо, що перші мобілізовані вже потрапили на фронт війни в Україні.