Про це заявила заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості Ганна Гвоздяр в ефірі телемарафону Єдині новини, передає «Громада».
Перспективи виробництва дронів в Україні
«Всіх дуже вразила фраза президента про мільйон, і багато людей в неї чомусь не повірили. Проте, я можу вас запевнити, що ми в сенсі виробництва далеко йдемо вже за мільйон, і я впевнена, що навіть цього року сягнемо позначки у 2 млн», – наголосила вона.
За її словами, на це, звісно, потрібне фінансування. Тому зауважила, що було б добре, якби той 1 млн дронів, які країни НАТО хочуть передати Україні протягом 2024 року, вони закупили саме у нас.
«Це додало б можливостей розвитку українських виробників, а також покрило б певні потреби нашого війська. На сьогодні у нас закритий експорт, і тому усе, що виробляється в Україні, йде на фронт», – додала Гвоздяр.
Скільки компаній залучено до виробництва дронів
Вона розповіла, що наразі близько 200 компаній задіяні у виробництві різних видів дронів, а до державного замовлення залучено близько 60. Проте закупівлі тривають, тому їх кількість збільшуватиметься.
Роль іноземних компаній у виробництві дронів в Україні
«Є компоненти, які не виробляються в достатній кількості в Україні, або взагалі не виробляються, або ми їх робимо із сировини, яку імпортуємо. Проте на цей рік у нас доволі амбітні плани – разом з нашими партнерами розвивати саме ринок деталей, тобто локалізувати певні компоненти, які нам потрібні для їх виробництва в Україні», – пояснила Гвоздяр.
Заступниця глави Мінстратегпрому запевнила, що до кінця року ми побачимо зовсім інші відсоткові показники вітчизняних деталей в українських дронах.
Скільки БпЛА реально виготовити за місяць
На українських потужностях, як каже Гвоздяр, реально вже зараз виготовляти близько 150 тис. дронів.
– Проте за умови додаткового фінансування ми можемо кратно нарощувати виробництво, – підсумувала вона.