USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Середа, 31 січня 2024 17:41

У Нацполіції повідомили про кількість загиблих цивільних під час війни

Тишківка. 31 січня. «Громада». В Україні через повномасштабне вторгнення, яке розпочала Росія, загинуло 9,7 тисяч мирних жителів. Про це повідомив перший заступник голови Національної поліції України – керівник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе агентству "Інтерфакс-Україна", передає «Громада».

«Безпосередньо поліція задокументувала загибель 9 тис. 700 українців, ще 11 тис. отримали поранення, майже 7 тис. зникли безвісті. Це все – цивільні особи», - повідомив посадовець.

Також за його словами, серед постраждалих – 18 тис. дітей, 522 загинуло.

«По наших провадженнях 14 тис. українських дітей окупанти депортували в рф та білорусь. Коли ми говоримо про потерпілих, то маємо на увазі територію, яка не окупована ворогом. Мені навіть страшно уявити, що коїться в окупації. Не знаємо всю правду, - потрібно буде в майбутньому по крихтах збирати свідчення і докази. Будинки в Маріуполі ворог просто зрівнював з землею, і невідомо, чи залишалися там люди. Українці гинули не тільки від снарядів, а й від кіптяви, задухи…
Втім, багато літніх людей на Донеччині досі залишається під постійними обстрілами...» - додав Цуцкірідзе.

Про збитки, зафіксовані у кримінальних справах поліції щодо пошкодження та руйнування квартир та будинків українців, держустанови та об'єкти критичної інфраструктури країни.


«За результатами наших оглядів місць подій пошкоджені та зруйновані 3 тис. 700 закладів освіти, 1 тис 600 лікарень, майже 9 тис об'єктів критичної інфраструктури, 185 тис. житлових будинків. В майновому аспекті потерпілими є і громадяни, які втратили житло, і наша держава», - відзначив заступник голови Нацполіції.

З його слів, що стосується безпосередньо збитків, які встановили за результатами експертиз, то українці втратили свого житла і майна більш ніж на 40 млрд грн. І це тільки про ті провадження, які розслідуються поліцією і по яких вже є економічні підрахунки.


«По сексуальному насильству, скоєному під час війни, маємо 77 кейсів, 89 постраждалих. Частина постраждалих в Україні, частина виїхала, але співпрацює зі слідством. Результати не стовідсоткові, проте 27 підозр окупантам по цих злочинах ми повідомили. Переважна більшість – це заочні підозри», - продовжив поліцейський.

Він додав, що невідомо реальних цифр по сексуальному насильству, як і не відомо скільки насправді людей загинули на окупованих територіях. Але цей злочин відноситься до воєнного і не має строку давності.

«Щодо катівень, то по провадженнях, які розслідуємо, зафіксували 88 місць несвободи. 57 – після того, як зайшли на деокуповані території. Як правило, це були підвальні приміщення, ІТТ, СІЗО. Всі інші – 31 - зараз функціонують на окупованих територіях. Документуємо і розуміємо, хто саме причетний до цих злочинів. Частина окупантів вже отримали підозри. Є місця незаконного утримання українців і на території рф, по цих кейсах проводимо розслідування разом із СБУ», - наголосив він.

Цуцкарідзе також додав, що складно сказати, скільки саме потерпілих.


«Ми говорили про 6 тис. 800 наших зниклих громадян. Так от, це цивільні українці, які можуть знаходитися в тюрмах рф чи на іншій території. Не виключено, що окупанти брали цивільних для подальшого використання на обмін, можливо, як щитом прикривалися, коли відступали», - підсумував посадовець.

 

Переглянуто 337 разiв
Категорія: Війна
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол