Інформує "Громада", посилаючись на 24 канал
Станом на ранок 21 серпня відомо, що в акваторії Чорного моря не лише підводний ракетоносій "Калібрів", а й надводний. Сили оборони півдня України констатували, що загальний залп ракет суттєво зріс.
Рівень загрози дуже високий
Власне, станом на північ 21 серпня йшлося про те, що на бойовому чергуванні підводний човен з 4 ракетами типу "Калібр". Зранку вивели в море ще й малий ракетний корабель. Відтак, сумарний залп зріс уже до 12 ракет.
Напруження ситуації передбачуване. Рівень ракетної загрози – дуже високий. До сигналів повітряної тривоги, як і до своєї безпеки, ставимось відповідально, реагуємо оперативно,– наголошують у Силах оборони півдня України.
В ефірі телемарафону речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк зауважила, що напередодні Дня Незалежності Росія дійсно може створювати напруження. Ба більше, не виключені ракетні удари, а рівень загрози вона назвала надзвичайно високим. Вона також звернула увагу на тип ракетоносіїв, які використовує ворог. Наталія Гуменюк нагадала, що пуски з підводних човнів надзвичайно складно виявити. Відтак, на реагування "є не година, а декілька хвилин". За словами речниці ОК "Південь", у ворога є кілька пускових рубежів. Водночас вона нагадала, що "Калібри", випущені з моря, можуть долати відстань до 2 500 кілометрів. Тож, для загарбників не критичним є вибір пускового рубежу. Удар можливий навіть з бухти. На цьому напередодні наголошувала Наталія Гуменюк. Вона, власне, коментувала питання ймовірності атаки на День Незалежності.
Тому розслаблятися зарано, а знаючи тяжіння нашого ворога до сакральних дат, цілком імовірно, що якраз в цей період посиляться загрози, і можливі масовані атаки, в тому числі з використанням надводних та підводних ракетоносіїв, застосування стратегічної й тактичної авіації, ударних безпілотників. Тому ми говоримо про можливу загрозу, яка буде нарощуватися ближче до важливих дат,– пояснила вона.
За її словами активність тих же МіГів, яку ми спостерігали впродовж останніх днів, може бути не випадковою. Не виключено, що ворог міг проводити попереднє злагодження повітряних сил. А це також слід вважати непрямою ознакою того, що окупанти готуються до атак.