Повідомляє "Громада", посилаючись на Суспільне Новини
Головному управління розвідки Міноборони Суспільному зазначили, що це не нова інформація й українській владі відомо, що Путін поставив завдання начальникові Генштабу ЗС РФ Герасимову до березня вийти на адмінкордони Донецької області. За словами джерел, новий наступ може розпочатися вже в лютому або березні. Їхні коментарі підтверджують попередження України та її союзників про наближення нового наступу РФ і припускають, що він може розпочатися ще до того, як Київ отримає обіцяні постачання американських і європейських бойових танків. Як зазначає агентство, Кремль прагне продемонструвати, що його війська можуть повернути собі ініціативу після місяців втрати позицій, посилюючи тиск на Київ і його прихильників, щоб ті погодилися на певне перемир'я, яке залишить за Росією контроль над окупованими територіями. Постійні невдачі призвели до того, що багато хто в Кремлі став більш реалістично оцінювати свої найближчі амбіції, визнаючи, що навіть утримання нинішньої лінії фронту було б досягненням. Але Путін, як і раніше, переконаний, що більші сили Росії й готовність прийняти втрати - які вже налічують десятки тисяч військових, більше, ніж у будь-якому конфлікті з часів Другої світової війни, за оцінками США і Європи, дозволять йому перемогти, попри невдачі, що відбулися до цього часу. Агентство зазначає, що рішучість Путіна віщує ще одну ескалацію у війні тоді, як Київ готує новий контрнаступ з метою витіснити його війська, відкидаючи будь-яке припинення вогню, яке передбачає окупацію РФ українських територій. Глава Кремля вважає, що у нього немає іншої альтернативи, окрім як перемогти у конфлікті, який він розглядає як екзистенційний, із США та їхніми союзниками. За словами джерел видання, нова хвиля мобілізації у РФ можлива вже цієї весни, оскільки економіка і суспільство країни все більше підпорядковуються потребам війни.
Путін розчарований тим, як йдуть справи, але він не готовий відмовлятися від своїх цілей. Це просто означає, що шлях буде довшим, кривавішим і гіршим для всіх", — сказала засновниця політичного центру R.Politik Тетяна Станова.
Співробітники розвідки США та Європи сумніваються, чи є у Росії ресурси для нового великого наступу, навіть після мобілізації 300 тисяч додаткових військ минулої осені. Тим часом союзники України нарощують постачання зброї, готуються вперше поставити броньовану техніку та основні бойові танки, які могли б допомогти українським військам прорвати російські лінії, пише Bloomberg. Але жорстокі, виснажливі атаки Росії в таких місцях, як Бахмут, виснажили українські сили, відволікаючи їх і підриваючи здатність Києва проводити наступальні операції в інших районах, кажуть американські офіційні особи. Після блискавичних атак українських військ влітку і восени, які прорвали оборонні лінії РФ, росіяни посилили захист, використовуючи окопи, пастки й міни, щоб сповільнити будь-яке потенційне просування ЗСУ. При цьому, як зазначає видання, Росія не продемонструвала спроможності швидко захоплювати українські території, адже за останні 6 місяців вона окупувала лише одне невелике місто, зазнавши при цьому величезних втрат. Проте українські ж війська постійно дивують союзників тим, що успішно відбивають російські атаки й повертають свої території. Впевненість Путіна у здатності його армії здобути перемогу, навіть ціною величезних жертв і руйнувань, відображає неправильне розуміння зобов'язань Заходу зупинити його агресію, визнають деякі інсайдери. США та їхні союзники постійно нарощують постачання Україні зброї до категорій, які колись вважалися забороненими, пише Bloomberg.. Однак, американські та європейські військові чиновники побоюються, що війна незабаром може перерости в артилерійський бій у стилі Першої світової війни з переважно застійними лініями фронту — сценарій, який може піти на користь Росії з її більшим населенням і військовою промисловістю.
Представник пресслужби ГУР Андрій Юсов
Такі дані ми публічно оголошували. Так, готуються нові хвилі мобілізації, і вона вже продовжується, так само як і наступальні дії ворога. Від своїх стратегічних цілей, попри те, що так звана СВО нічого не досягнула, але від стратегічних цілей російський диктатор не відмовився. Тому, це не нова інформація, ми вже це повідомляли. Завдання було озвучено: Путін поставив завдання Герасимову до березня вийти на адмінкордони Донецької області. Це сьогодні ключовий напрямок і події навколо Бахмута це яскраво підтверджують.
Що відомо про можливість повторного наступу РФ на Україну
Очільник МЗС Дмитро Кулеба зазначив, що російські війська можуть спробувати здійснити масштабний наступ на Україну у січні-лютому наступного року. За його словами, про це може свідчити підготовка російських призовників, перекидання техніки та низка інших ознак. Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний також зазначив, що у нього немає сумнівів, що "військові РФ знову підуть на Київ". За його словами, стратегічне завдання України — підготуватися до загострення війни, яке може статися наприкінці січня, або навесні. Росія може розпочати наступ на столицю з Білорусі. Міністр оборони України Олексій Резніков також заявив про те, що Росія може готувати новий широкомасштабний наступ, який, ймовірно, відбудеться у лютому 2023 року. Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Вадим Скібіцький заявив, що Росія планує мобілізувати до війська від 300 до 500 тисяч людей для проведення наступальних операцій на сході та півдні України навесні та влітку 2023 року. Начальник Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України, бригадний генерал Олексій Громов заявив, що російські збройні формування посилюють тиск на Сили оборони України на Донеччині, водночас Росія може розпочати наступ на лівобережній частині Запоріжжя. В Інституті вивчення війни заявили, що принаймні з жовтня 2022 року Москва готує умови для повторного вторгнення на північ України й, можливо, нового наступу на Київ.