Інформує "Громада", посилаючись на Суспільне Новини
У координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими повідомили, що за результатами чергового обміну військовополоненими додому повертаються 80 чоловіків та 20 жінок. Серед них дев’ятеро – офіцери, решта – представники рядового та сержантського складу.
Цього разу вдалося визволити 24 нацгвардійців, 22 прикордонники, 22 представники Військово-морських сил, 21 військовослужбовця Збройних сил України та 11 тероборонців", — йдеться в повідомленні.
У штабі розповіли, що оборонці брали участь у боях на херсонському, харківському, донецькому, київському, запорізькому та сумському напрямках. Серед них – оборонці Маріуполя, Бахмута та Гостомеля, а також захисники Чонгара, острова Зміїний, ЗАЕС та ЧАЕС. Майже половина зі звільнених полонених мають важкі поранення, хвороби або зазнали катувань. Наймолодшому з визволених оборонців 19 років.
Кого вдалося повернути з полону РФ під час обміну 2 квітня
З російського полону 3 квітня повернулися 12 українців: 10 військових і двоє цивільних. Серед них було п’ятеро важкопоранених. Десятеро оборонців належать до солдатського та сержантського складу. Вони були захоплені в полон, зокрема, у боях біля Бахмута, сіл Опитного та Оріхово-Василівки на Донеччині, поблизу Кремінної та Червонопопівки на Луганщині. У полоні Росії перебувають 3,4 тисячі українських військових та цивільних, щонайменше 15 тисяч вважаються зниклими безвісти під час повномасштабної війни. Про це станом на початок січня 2023 року повідомила уповноважена президента з питань забезпечення прав захисників Альона Вербицька. Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що станом на 15 січня до нього звернулося понад 20 тисяч сімей, які розшукують своїх рідних.