USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Субота, 04 лютого 2023 13:00

За рік на Кіровоградщині знизився рівень захворювання на рак. Та причина – не в покращенні стану здоров’я людей

Тишківка. 4 лютого. "Громада". У Кіровоградській області показник рівня захворюваності злоякісними пухлинами протягом 2022 року, якщо порівнювати з 2021-м, знизився на понад 11%. Але причина – не в покращенні стану здоров’я жителів регіону, а в зниженні кількості звернень у зв’язку з воєнним станом і якості діагностики, розповів  генеральний директор обласного онкоцентру Костянтин Яриніч.

Інформує "Громада", посилаючись на Суспільне Кропивницький

За словами керівника онкоцентру, чи не головний показник, який свідчить про вчасність діагностики онкозахворювань – це відсоток хворих, які прожили менш як рік після діагностування раку: "За рік він збільшився на майже 4% і складає третину від загальної кількості хворих. А в деяких громадах регіону він сягає 40% і більше". За інформацією Костянтина Яриніча, найбільший рівень захворюваності – більше трьох сотень людей на 100 тисяч населення – у Кропивницькому, найменший – близько півтори сотні на 100 тисяч – у Світловодській громаді Олександрійського району та Долинській громаді Кропивницького району Кіровоградської області. За рік на понад 3% збільшився в області показник смертності від злоякісних пухлин. Найбільше людей померли від раку легень, раку молочної залози, раку шлунка, раку ободової (основний відділ товстої кишки – ред.) та прямої кишок і раку передміхурової залози: "Основною проблемою залишається пізнє виявлення пухлин. Питома вага хворих з ІІІ-ІV стадіями процесу перевищує 40%. Та насправді рак виліковний, якщо його діагностувати на I та II стадіях. В такому випадку п’ятирічна виживаність доходить до 95%".
Що відомо
Щороку 4 лютого відзначають Всесвітній день боротьби проти раку. Рак виникає зі зміненої клітини, яка почала надмірно ділитися, формуючи пухлину. Це може ускладнювати роботу прилеглих органів або витісняти здорові клітини мутованими. За інформацією головної санітарної лікарки регіону Надії Оперчук, факторами, які підвищують ризик захворіти на рак, є тютюнопаління (рак легень, гортані, рота, стравоходу, підшлункової залози та нирок), вживання алкоголю (рак товстої кишки, молочної залози, легень, нирок і печінки), надлишкова вага та малорухливий спосіб життя (рак молочної залози, простати, легень, товстої кишки та нирок), хронічні та стійкі інфекції (рак печінки, шийки матки та шлунку), сонячне опромінення (рак шкіри).
Профілактика
боротьба з курінням;
збільшення фізичної активності;
вживання збалансованої та здорової їжі;
своєчасна вакцинація проти вірусів, які викликають рак печінки і шийки матки;
утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії;
проходження регулярних медичних оглядів та обстежень.

Переглянуто 213 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол