USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Середа, 30 серпня 2023 08:27

Виплати ВПО: як перевірятимуть переселенців і як не залишитись без допомоги

Тишківка. 30 серпня. "Громада". В Україні тривають обов’язкові перевірки фактичного місця проживання переселенців. 11 липня Уряд ухвалив постанову Кабінету Міністрів України Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб, в якій змінюється підхід у наданні допомоги на проживання всередині переміщених осіб (ВПО).

Інформує "Громада", посилаючись на nv.ua

Які підстави для перевірки і як ВПО співпрацювати з соціальними службами
З 1 серпня 2023 року Національна соціальна сервісна служба почала перевіряти фактичне місце проживання внутрішньо переміщених осіб — одержувачів допомоги на проживання. За даними Мінсоцполітики, внаслідок перевірки виплати припинено вже понад 100 тисячам ВПО.
Підставами для перевірки ВПО можуть бути:
— облік внутрішньо переміщеної особи в межах однієї територіальної громади;
— неповідомлення про зміну фактичного місця проживання;
— результати верифікації відповідно до умов призначення допомоги.
У Мінсоцполітики попередили переселенців, що про перевірку повідомлятимуть заздалегідь, а саме за два дні.
Якщо особи на момент перевірки немає за фактичним місцем проживання, то протягом 14 днів потрібно звернутися до органу соціального захисту населення. Однак, якщо є обґрунтовані причини відсутності, необхідно протягом тридцяти днів надати органу соцзахисту документи, що це підтверджують. Якщо ж одержувач допомоги на проживання від держави протягом 30 календарних днів не прибув до органу соціального захисту населення, виплата тимчасово припиняється. Додаткову інформацію можна отримати на гарячій лінії Національної соціальної сервісної служби: (044) 289 87 89.
Виплати ВПО продовжили до січня 2024 року
Для всіх внутрішньо переміщених осіб, які отримують допомогу, з 1 серпня 2023 року автоматично продовжено виплату допомоги ще на 6 місяців, до кінця січня 2024 року. Допомога продовжується для всіх ВПО, які проживають в Україні і є внутрішньо переміщеними особами у розмірах:
— для осіб з інвалідністю та дітей — 3 тис. грн;
— для інших осіб — 2 тис. грн.
Звертаємо увагу, що громадянам для продовження виплат ніяких додаткових дій вчиняти не потрібно, виплати продовжуватимуться автоматично. Виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам будуть здійснюватися 15 та 28 числа кожного місяця.
Кому не продовжать виплати
Водночас є категорії переселенців, яких можуть позбавити виплат. Зокрема, виплати не продовжуватимуть особам, які:
— перебувають за кордоном понад 30 календарних днів поспіль без обгрунтованих причин, що підтверджуються документально (обгрунтованими вважаються причини, коли людина була у службовому відрядженні чи на стажуванні, перебувала на лікуванні або реабілітації, доглядала за хворою дитиною, оздоровлювала дитину та ін.);
— повернулися до покинутого місця проживання;
— відбувають покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.
Також з 1 вересня допомога не продовжується для громадян, чий майновий стан дозволяє здійснювати суттєві витрати без допомоги держави. Виплату буде припинено тим ВПО, які від моменту ухвалення даної Постанови:
— придбали новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менш як 5 років), крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби оборони країни;
— придбали на суму понад 100 тис. грн земельну ділянку, квартиру, будинок (крім житла, отриманого коштом державного чи місцевого бюджету);
— мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі понад 100 тис. грн;
— придбали іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму понад 100 тис. грн;
— мають у власності житло, що розташоване на інших територіях ніж тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 кв. м на одного члена сім'ї.
Якщо за результатами перевірки отримувачів через державні реєстри буде прийняте рішення про припинення допомоги, громадянина про це буде повідомлено. У разі незгоди, ВПО може оскаржити таке рішення органу соцзахисту або, можливо, надати підтверджуючі документи та продовжувати отримувати виплати.

Переглянуто 194 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол