"Станом на 20.07 вакциновано 145 осіб вакциною CoronaVac. У суботу, 23 липня запланована вакцинація вакциною Pfizer. Вакцинацію проводить Новоукраїнська і Новоархангельська бригада", - йдеться в повідомленні.
Також, у своєму Telegram-каналі детально пояснила вчорашню критику низьким показникам голова облдержадміністрації Марія Чорна.
"Бачу, як багато ажіотажу викликала наша ранкова нарада. До мене звертаються журналісти з проханням прокоментувати "погрози громадам". Тож поясню позицію детально. Сьогодні (вчора - ред.) на апаратній нараді в ОДА ми розглянули, як проходить процес вакцинації конкретно по кожній території. У нас є громади, які підійшли максимально свідомо до здоров’я своїх жителів. Це Кропивницька, Олександрійська Маловисківська, Компаніївська та Онуфріївська. Однак, на жаль, в нас є і ті, що протягом минулого тижня не зверталися по вакцини, що означає по факту нуль вакцинованих. Мова йде про Тишківську та Смолінську громади. Пояснень під час наради вони не надали", - заявила посадовиця.
Вона нагадала про те, що у нас діє Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Стаття 11 цього Закону чітко визначає відповідальних за організацію та проведення профілактичних і протиепідемічних заходів: центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та органи державної санітарно-епідеміологічної служби.
"Крім цього, якщо у голови громади на території області виникає проблема з вакцинацією, якість непорозуміння з Департаментом охорони здоров’я чи будь-ким взагалі, вони можуть писати мені особисто. І пишуть. Ми маємо спільні чати, де оперативно вирішуємо всі проблемні питання. Але, якщо у голови питань не виникало, вакцинованих – нуль за тиждень, а мені пишуть люди з громад і питають, як можна вакцинуватися, то подібним діям голів мають оцінку давати відповідні органи. Оскільки місцева влада в деяких громадах самостійно неспроможна забезпечити право своїх жителів на здоров’я, особисто триматиму питання вакцинації населення на цих проблемних територіях під своїм контролем", - додала Чорна.
Відзначається, що наразі на Кіровоградщині 83 414 жителів вакцинувались проти коронавірусу. Проте для реалізації національного плану вакцинації,за рекомендаціями МОЗу, нам необхідно щоденно в області робити більше 4000 щеплень.
"Звичайно, це повністю добровільний процес, але наше завдання - дати можливість вакцинуватися абсолютно всім бажаючим. Особливо зараз, коли світом активно шириться штам "Дельта", - підсумувала голова ОДА.