USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Середа, 28 грудня 2022 09:18

В УПЦ МП заявили, що рішення Конституційного суду їх не стосується

Тишківка. 28 грудня. "Громада". Голова Юридичного відділу УПЦ МП протоєрей Олександр Бахов прокоментував рішення Конституційного суду, яким він визнав зміни до статті 12 закону «Про свободу совісті та релігійні організації», за якими релігійні організації, які мають релігійні центри управління у РФ, повинні це вказати у своїй назві, конституційним.

Інформує "Громада", посилаючись на risu.ua

Конституційний Суд України визнав закон про перейменування конституційним. Водночас слід зазначити, що Рішення Конституційного Суду не зобов’язує Українську Православну Церкву змінити свою назву, воно лише стосується відповідності закону про перейменування Конституції України», — зазначив протоєрей Олександр Бахов.

Голова Юридичного відділу УПЦ МП звернув увагу, що «в самому законі відсутня будь-яка згадка про Українську Православну Церкву».

Статутні документи свідчать, що УПЦ зареєстрована відповідно до українського законодавства, її засновником є Собор УПЦ, її релігійний центр, як і всі органи управління, знаходяться в місті Києві, — підкреслив юрист. — Тож всі спроби примусово застосувати цей закон до УПЦ збільшить випадки порушення права на свободу совісті та віросповідання в Україні».

Протоєрей Олександр наголосив:

Таким чином, не дивлячись на рішення Конституційного Суду, слід зазначити, що на сьогодні відсутні будь-які законні підстави для зміни назви релігійних організацій, що належать до Української Православної Церкви».

Переглянуто 224 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол