USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Четвер, 29 грудня 2022 10:22

Рік змін. Як подорожчають у 2023 році для українців газ, електроенергія та бензин

Тишківка. 29 грудня. "Громада". Воєнний стан в Україні став підставою для уряду відкласти на тривалий період зміну цін на газ та електроенергію. Фокус дізнався, які фактори впливатимуть на рівень тарифів для населення, і чому у 2023 році може серйозно подорожчати дизель та бензин.

Інформує "Громада", посилаючись на focus.ua

Нацкомісія з держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 21 грудня 2022 року ухвалила рішення про коригування тарифів на послуги з передачі електричної енергії, на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління НЕК "Укренерго", а також на послуги з розподілу електричної енергії та послуги постачальників універсальних послуг на 2023 рік. За даними Нацкомісії, коригування відбулося мінімальне, а тарифи вдалося утримати на збалансованому рівні, що відповідає інтересам і виробників, і споживачів.

У результаті коригування цих тарифів середнє зростання цін на електроенергію для кінцевих не побутових споживачів становитиме близько 15 коп. за кВт*год. Водночас середнє зростання цін на електроенергію для промислових енергоємних споживачів становитиме близько 4 коп. за кВт*год", — зазначили у НКРЕКП.

Водночас для побутових споживачів (для населення) вартість електроенергії поки залишається на нинішньому рівні, що затверджено постановою КМУ від 5 червня 2019 року №483. Проте у 2023 і уряд, і регулятор можуть переглянути рівень тарифів. Фокус дізнався, чого чекати від тарифів на електроенергію та природний газ, а також, як можуть змінитись у 2023 році ціни на бензин, автогаз та дизельне паливо.

Надто дешево. Як і коли підвищать вартість електроенергії для населення в Україні
Вартість електроенергії в Україні для населення зафіксована та не змінювалася з початку жовтня 2021 року. Побутові споживачі платять 1,44 грн./кВт*год у разі споживання до 250 кВт*год на місяць та 1,68 грн/кВт*год — у разі споживання понад 250 кВт*год на місяць. Як повідомили наприкінці жовтня у Міненерго, ціна на електроенергію для населення залишиться незмінною до кінця опалювального сезону 2022-2023 років. Відповідні зміни вніс Кабмін до постанови №483.

Документом передбачено продовження дії спеціальних обов'язків, покладених на учасників ринку електричної енергії для забезпечення суспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії. Так пільгові ціни на електричну енергію для побутових споживачів зберігатимуться протягом осінньо-зимового періоду 2022/2023 рр. — до 31 березня 2023 року", — зазначили у Міненерго.

Однак те, що зараз ціна електроенергії зафіксована до 31 березня, не означає, що з квітня тарифи Кабмін терміново підвищуватимуть.

Уряд України чітко артикулював, що протягом війни та пів року після перемоги України тарифи не переглядатимуть. Знову ж таки, стан ринку зараз і після війни — це дві абсолютно різні моделі, навіть з урахуванням тих же репарацій, які будуть направлені постраждалим та громадянам, і суб'єктам господарювання на ринках енергетики та комунальних послуг", — зазначає аналітик енергетичних ринків Максим Білявський.

Переглянуто 174 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол