USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Понеділок, 23 жовтня 2023 20:54

В "Укренерго" заявили, що не бачать підстав для запровадження графіків відключень, якщо не буде обстрілів енергосистеми

Тишківка. 23 жовтня. "Громада". В Україні щороку затверджуються графіки планових та аварійних відключень електроенергії на випадок надзвичайних ситуацій. Така ж ситуація була й до повномасштабної війни. Про це повідомили у пресслужбі НЕК "Укренерго".

Інформує "Громада", посилаючись на Суспільне Кропивницький

Як зазначається, надзвичайні ситуації можуть бути різні, тому енергетикам потрібен план, як діяти, якщо в енергосистемі виникла аварія, дефіцит електроенергії чи інший форс-мажор. В компанії пояснили, що графік відключень — це порядок відключень ліній електропередачі обленерго, якими заживлені споживачі, по черзі. Графік застосовується лише в разі виникнення необхідності.

Ніхто не знає розкладу російських ракетних чи дронових атак. При цьому наразі українська енергосистема має достатньо електричної енергії, щоб забезпечити потреби споживачів. Якщо не буде обстрілів, зараз "Укренерго" не бачить передумов для дефіциту та відключень", — підкреслили фахівці.

Що регулюють графіки аварійних вимкнень

Нормальна робота енергосистеми передбачає, що електростанції (генерація) виробляють стільки електроенергії, скільки в цей момент потрібно споживачам. Система передачі цю електроенергію передає (великі обсяги електроенергії на великі відстані), а система розподілу (мережі обленерго) — розподіляє до конкретного будинку чи офісу. Надзвичайна ситуація означає, що в системі стався збій.

Більшість українців дізналися про існування графіків аварійних чи планових відключень минулого року. Причина — масовані ракетні та дронові обстріли Росією української енергосистеми", — вказали енергетики.

У компанії нагадали, що тоді через значні руйнування в різні періоди виникали спочатку мережеві обмеження — через руйнування об'єктів системи передачі не було можливості передати електроенергію від електростанцій в певні регіони.

Згодом після масованого пошкодження обʼєктів генерації (пошкоджені були всі великі ТЕС та ГЕС України) в системі виник значний дефіцит електроенергії. І це все на тлі окупації та зупинки роботи Запорізької АЕС, яка забезпечувала покриття до чверті енергоспоживання всієї України", — додали в "Укренерго".

Яка ситуація з відновленням енергосистеми України

Восени 2022 року Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через удари окупантів з ладу була виведена половина енергосистеми. Тоді запровадили надзвичайний стан в енергетиці. Міжнародні організації та уряди відправили генератори й іншу допомогу для відновлення електрики, а у Парижі 13 грудня відбувся перший енергетичний "Рамштайн", на якому схвалили виділення одного мільярда доларів для України на проходження зими. Після масованих обстрілів 16 грудня в Україні запровадили надзвичайний стан в енергетиці. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. У жовтні 2022 року прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що 2023 року Україна потребуватиме ще 17 млрд доларів на швидку відбудову енергетичної, критичної та житлової інфраструктури, а також відновлення економіки. 25 липня Шмигаль заявив, що в Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ. 30 липня прем'єр повідомив, що у держави є кошти на відновлення, ремонт і захист об’єктів енергетики й важливо вчасно провести всі заплановані заходи. Він наголосив, що до початку опалювального сезону перед Міненерго стоїть чітке завдання — додати в енергосистему 1,7 ГВт потужності. До кінця року, впродовж листопада-грудня, — додати в систему ще 1,2 ГВт. Ідуть ремонти та захист енергооб'єктів.

Переглянуто 221 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол