Про це інформує «Хвиля», передає «Громада».
«Категорія м'яса найбільш чутлива. Тому що по ній пішло подорожчання по всіх видах продукції - по курятині, свинині й особливо по салу. Зростання цін з початку року склало близько 50 відсотків і зростатиме. Наприклад, середні ціни на сало за останній місяць зросли на 15 відсотків. І загалом, з м'яса зростання цін у середньому відбулося близько семи відсотків порівняно з попереднім місяцем», – пояснила керівниця громадської організації «Агрополітичний діалог «Аграрна рада»« Інна Метельова.
Експерт зазначила, що в Україні продовжиться зростання цін на хлібобулочні вироби, зокрема подорожчає хліб приблизно до 10% щомісяця.
«Щодо хлібобулочних виробів, хліба, борошна, то зернових цього року зібрано достатньо, є перехідні залишки, тому зростання цін на ці продукти пов'язане також із вартістю енергоносіїв та пального, а не з нестачею сировини», - сказала вона.
Експерти аналітичної платформи Інфагро пояснили, що виробники свіжих молочних продуктів планують збільшити вартість своєї продукції.
«Незважаючи на зниження темпів зростання продажів, виробники мають намір і надалі підіймати ціни на свої продукти, пояснюючи це збільшенням вартості сировини. Однак суттєвим подорожчанням все ж таки не має бути», - йдеться в повідомленні.
Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук розповів, що в період холодів корови менше дають молока, що також відбиватиметься на ринку.
«Водночас є затратні частини, які несуть молочні ферми. Переважно всі комплектуючі, які виготовляються та залучені під час процесу, це імпортні комплектуючі, які купуєш за долари. Тому в осінній період молочка може додати в ціні 10 відсотків, а в зимовий – 20-25 відсотків», – резюмував він.
Вартість зберігання овочів зростатиме з урахуванням цін на енергоносії, тому це вплине і на вартість продуктів.