USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Понеділок, 31 травня 2021 09:47

У пенсійному фонді розповіли, як підтвердити трудовий стаж

Тишківка. 31 травня. "Громада". Головне управління Пенсійного фонду в Одеській області надало рекомендації щодо підтвердження трудового стажу, пише "Інтерактивна бухгалтерія", інформує "Громада". 

Так, якщо в трудовій книжці відсутні записи про періоди роботи до 01.01.2004 або є виправлення, або неточні записи – трудовий стаж можна підтвердити наступними документами:

— довідками з посиланнями на відповідні накази про прийняття на роботу та звільнення з роботи;

— особовими рахунками і відомостям про нарахування заробітної плати (довідками зазначеного зразка за Порядком подання та оформлення документів та копіями архівних документів);

— посвідченнями, характеристиками, письмовими трудовими договорами і угодами з відмітками про їх виконання та іншими документами, які містять відомості про періоди роботи.

За відсутності зазначених документів приймаються членські квитки профспілок. При цьому періоди роботи підтверджуються лише за той час, за який є відмітки про сплату членських внесків.

Для підтвердження стажу необхідно звернутись:

— на підприємство (або до правонаступника), де особа працювала;

— якщо підприємство припинило діяльність, то до архівної установи у тій місцевості, де людина працювала;

— до органів Пенсійного фонду, за умови надання інформації про місця знаходження підприємства/установи, до якої необхідно направити запит та копій документів особи, яка потребує допомоги.

Період навчання у вищих навчальних, професійних навчально-виховних закладах, навчальних закладах підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів, в аспірантурі, докторантурі та клінічній ординатурі підтверджується:

— дипломами;

— посвідченнями;

— свідоцтвами;

— довідками та іншими документами, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання та відомості про тривалість навчання за умови, що в документах є дані про закінчення повного навчального періоду або окремих його етапів.

Період військової служби підтверджується:

— військовими квитками;

— довідками, виданими військовими комісаріатами, військовими частинами і установами системи Міноборони, Держкордону, Головного правління командуючого Національною гвардією, Управління охорони вищих посадових осіб України, органів управління інших військових формувань, що утворюються Верховною Радою України, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки;

— довідками архівних і військово-лікувальних установ.

Військова служба у складі діючої армії, в період бойових дій, в тому числі під час виконання інтернаціонального обов’язку, зараховується до трудового стражу на підставі довідок військових комісаріатів, які видаються в порядку, що визначається Міністерством оборони України.

Для підтвердження служби в органах внутрішніх справ приймаються довідки, які видаються в порядку, що визначається Міністерством внутрішніх справ.

Також у ПФУ повідомили, що для аналізу документів про стаж рекомендують подати документи на оцифровування. Для цього необхідно за допомогою кваліфікованого електронного підпису через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України надати заяву у меню «Комунікації з ПФУ», далі обрати вкладку «Відомості про трудові відносини» та долучити скан-копії документів про стаж у кольоровому вигляді.

Переглянуто 669 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол