USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Неділя, 05 листопада 2023 07:58

У Міненерго зробили заяву щодо підвищення тарифу на електроенергію для населення

Тишківка. 5 листопада. "Громада". Тариф на електроенергію, за яким розплачується в Україні населення, не є ринковим. Він набагато нижчий за її реальну вартість. Однак рішення про його перегляд ухвалюватимуть не раніше, ніж за пів року.

Інформує "Громада", посилаючись на today

Таку заяву зробив міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв'ю, яке він дав ТСН. Влітку цього року населенню вже підвищили тариф на електроенергію. До 1 червня 2023 року в Україні діяв двоступінчастий тариф на електроенергію для побутового сектору. За обсягом споживання до 250 кВт-год він становив 1,44 грн, а ті, хто споживав понад 250 кВт-год, платили по 1,68 грн. З червня для всіх було встановлено єдиний тариф – 2,64 грн. За словами голови Міненерго, тариф, встановлений із червня, звичайно, також далекий від ринкового. Однак він дозволив енергетикам отримати хоча б якийсь фінансовий маневр для відновлення енергосистеми, пошкодженої внаслідок ракетних ударів ворога. Адже роботи з відновлення вимагали не лише великого людського ресурсу, а й величезних фінансових витрат.
Коли буде наступне підвищення тарифу на електроенергію?
На жаль, вартість електроенергії для населення доведеться ще підвищувати. Без цього не обійтись. Однак це - питання не найближчого часу, заспокоїв українців міністр. До закінчення опалювального сезону ніхто його не порушуватиме. Нагадаємо, закордонні партнери, які зараз фінансують половину бюджетних видатків України, наполегливо рекомендують українському уряду запровадити ринкове ціноутворення в усіх сегментах споживання енергоресурсів. У тому числі й для населення. Тому питання підвищення тарифів – це лише питання про терміни.

Переглянуто 286 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол