«Наразі, у Кіровоградській області на диспансерному обліку перебуває 6 307 пацієнтів з діагнозом діабет. Раніше, хворі отримували інсулін за програмою доступні ліки. Ліки компенсувалися за рахунок субвенції. А тепер, ми переходимо на електронний рецепт на інсуліни. НСЗУ проводить роботу з аптечними закладами, де хворі будуть отримувати ліки, а вже НСЗУ буде компенсувати аптеками кошти за них», - пояснила Наталія Горбенко.
Вона додала, що хворому треба проконсультуватися з лікарем-ендокринологом, який складе індивідуальний план лікування. Після цього лікар-ендокринолог зможе написати рецепт. Оскільки лікарі такого фаху є не у всіх закладах охорони здоров’я, хворий може звернутися до сімейного лікаря та отримати відповідний рецепт.
Наталія Горбенко також зазначила, що півтори тисячі жителів області вже проконсультувалися з лікарями та їм розроблені індивідуальні плани лікування. Більше 4 тисяч хворих мають звернутися до ендокринологів до 1 жовтня.
Зазначимо, вже з електронним рецептом пацієнт обирає будь-яку аптеку, в будь-якому регіоні країни, яка має договір з НСЗУ за напрямком реімбурсації інсулінів. В аптеці потрібно надати електронний рецепт або назвати його номер та код підтвердження й отримати призначений препарат.
Перелік аптек, в яких можливо отримати інсулін за електронним рецептом, можна буде дізнатись у контакт-центрі НСЗУ за номером 16-77 або на сайті nszu.gov.ua. Ця інформація буде доступною після укладення договорів з аптеками.