USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Вівторок, 07 травня 2024 19:14

У Держенергонагляді зробили прогноз щодо підвищення тарифу на електрику та ймовірності блекаутів

Тишківка. 7 травня. «Громада». Підвищення тарифів на електроенергію може відбутися вже у 2024 році, оскільки необхідний великий фінансовий ресурс для відновлення пошкоджених російськими обстрілами об’єктів електроенергетики.

Про це в ефірі телемарафону “Єдині новини” повідомив голова Держенергонагляду Руслан Слободян, передає Державна інспекція енергетичного нагляду України, інформує «Громада».


«Ймовірно, доведеться усе ж таки розглянути можливість залучення внутрішніх резервів – переглянути тариф на електроенергію. Нещодавно НБУ прогнозував поступове підвищення тарифу протягом наступних років. Оскільки потрібен дійсно великий фінансовий ресурс для відновлення об’єктів електроенергетики, перший етап такого підвищення, можливо, доцільно зробити вже цьогоріч», - заявив Слободян.


За попередніми розрахунками, за останні півтора місяця збитки, завдані українській енергетиці, перевищили 1 мільярд доларів. Зазначається, що перекрити їх лише чинним тарифом на електроенергію та наявною міжнародною допомогою неможливо. Тож, за словами голова Держенергонагляду, триває пошук шляхів розв’язання ситуації.
Нагадаємо, що наприкінці квітня Кабінет Міністрів продовжив дію чинних тарифів на електроенергію для населення, встановлених на рівні 2,64 грн/кВт-год з ПДВ, на один місяць – до 31 травня.
Водночас, згідно з прогнозами експертів, тарифи на електроенергію для бізнесу у 2024 році можуть зрости до 20% порівняно з 2023 роком. Головними чинниками які можуть зумовити зростання будуть обстріли критичної інфраструктури, а також інфляція та девальвація гривні.
Чи буде блекаут в Україні?
Щодо ймовірності блекаутів, то голова Держенергонагляду Руслан Слободян заспокоїв, що про тотальний блекаут наразі не йдеться. Однак можливості локальних відключень електроенергії, за словами посадовця, виключати не варто.

“Усе залежить від того, наскільки вдасться відновити пошкоджені енергооб’єкти до початку опалювального періоду”, – зазначив голова Держенергонагляду.

У повідомленні також йдеться, що наразі у денний час є певний профіцит електроенергії завдяки сонячній генерації. Водночас у вечірній період також здійснюється імпорт з енергосистеми Європи.
Загалом у квітні Україна на третину порівняно з березнем збільшила імпорт електроенергії з країн Європейського Союзу, імпортувавши 225 тисяч МВт-г.

 

Переглянуто 480 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(0 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол