Після окупації з Бердянська виїхало понад 50% жителів
«Однак місто не виглядає порожнім - замість місцевих мешканців його заполонили російські військові та заробітчани, які приїхали в пошуках «кращого життя». Серед них чимало представників Кавказу, Уралу, Зауралля, Далекого Сходу тощо», - йдеться у повідомленні.
«Гастролерів» заманюють робочими місцями, «вигідними» умовами та «новими можливостями».
Президент РФ Володимир Путін раніше заявив, що вимагає впровадити систему пільгового іпотечного кредитування на захопленій частині Запорізької області. Росіяни таким чином хочуть змусити гастарбайтерів залишитися на захоплених територіях. Вони є мешканцями бідних регіонів РФ і пільговий кредит для них - чи не єдина можливість отримати власне житло.
«Таким чином у тимчасово окупованому Бердянську росіяни намагаються повторити так званий «Донецький сценарій». Мається на увазі, що загарбники прагнуть штучно збільшити відсоток «руського» в місті, щоб намалювати чергову картинку «масової підтримки» режиму РФ», - додала Галіціна.
Проте у Вашингтоні відкинули їх, не бажаючи вести переговори в обхід Києва.
За даними джерел, Путін у 2023 році дав зрозуміти свою позицію публічно, а також передав її приватно через посередників - зокрема через арабських партнерів Москви на Близькому Сході.
Путін пропонував заморозити конфлікт за умови, що російські війська залишаться на зайнятих ними українських територіях.
Як розповіли співрозмовники агентства, сигнали Путіна передали у Вашингтон і обговорювали на зустрічі вищих офіційних осіб, включно з радником Білого дому з національної безпеки Джейком Салліваном, директором ЦРУ Біллом Бернсом і держсекретарем США Ентоні Блінкеном.
Зрештою, розповіло одне з джерел Reuters, у січні 2024 року Салліван зателефонував раднику Путіна Юрію Ушакову і сказав йому, що США не обговорюватимуть припинення вогню без участі самої України.
Тепер, зазначають співрозмовники агентства, Кремль не бачить сенсу в подальших контактах зі США з цього питання, тому війна триватиме.