Внаслідок реформи децентралізації на території Кіровоградської області утворилися 49 територіальних громад. Однієї із них є Тишківська. Громада об’єднує жителів 11 сіл. Сенс реформи децентралізації полягає в тому, щоби кожен мешканець мав гідні умови життя і можливість повною мірою реалізуватися як професіонал своєї справи. Для цього на рівні громади є всі необхідні важелі: і повноваження, і бюджет. Але реальний розвиток можливий тільки за умови об’єднання зусиль влади, громади і бізнесу. Для цього в нагоді стають інструменти безпосереднього народовладдя, такі як органи самоорганізації населення, загальні збори (конференції) громадян за місцем проживання та інші. Саме завдяки застосуванню цих інструментів формується політика на місцевому рівні, яка відповідає інтересам усіх жителів.
«Нам дуже важливо, щоб громада розвивалася, щоб жити в селах ОТГ ставало комфортніше, а тому й цікаво, не перебуваючи в органах місцевого самоврядування, допомагати рідній землі ставати краще. Цей проєкт має на меті якраз сприяти нам у наших мріях та планах. Впевнений, що до організації долучиться багато жителів, адже наша громада - дуже активна та перспективна територія, але щоб вона стала краще потрібно працювати», - заявив житель Тишківки Олег Колісніченко.
За словами Алли Волошиної, інструменти прямої демократії допомагають швидко вирішувати актуальні соціально-економічні і культурні питання, забезпечуючи при цьому конструктивну співпрацю всіх сторін.
«Статут Тишківської територіальної громади містить окремі статті щодо діяльності органів самоорганізації населення, загальних зборів (конференцій) громадян за місцем проживання. Але для того, щоби ці статті Статуту дійсно запрацювали, необхідно сформувати відповідні Положення, в яких покроково прописати механізм застосування цих інструментів. Для нас важливо залучити до впровадження форм безпосереднього народовладдя у Тишківській територіальній громаді абсолютно всі заінтересовані сторони: і депутатів місцевої ради, і селищного голову, і активних жителів громади, і представників бізнесу. Ми дякуємо громаді за співпрацю у цьому напрямку», - зазначає експертка.
Діяльність із впровадження у Тишківській ТГ форм безпосереднього народовладдя стала можливою завдяки підтримці Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».