USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Неділя, 11 вересня 2022 19:26

Синоптики розповіли, якою буде зима в Україні

Тишківка. 11 вересня. «Громада». Попри те, що російський "газпром" лякає всю Європу холодною зимою, за прогнозами фахівців, зима 2022/2023 обіцяє бути ще теплішою, ніж у попередні роки. Одна з причин цього – глобальне потепління та вплив такого явища, як Ла-Нінья. Хоча це не виключає, що іноді на територію як України, так і інших країн Європи заходитиме холодне арктичне повітря і температура опускатиметься.

Про це пише OBOZREVATEL, передає «Громада».

Очікують теплу зиму

Фахівці поки не беруться точно сказати, яка саме погода чекає на нас цієї зими. Однак тенденція останніх років зберігається – найімовірніше, на нас чекає тепла зима.

"За прогнозами, які є на цей час, очікується, що зима в Україні буде теплою. Усі останні роки ми не бачимо суворих зим. У нас практично не було зими у 2019-20 роках. І всі наступні та попередні зими були також теплими. Температура повітря постійно підвищується, і особливо це помітно в зимовий період", – говорить завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України Віра Балабух.

За словами фахівчині, вийшов шостий звіт Міжнародної урядової групи експертів зі зміни клімату, в якому йдеться про те, що зараз показники температур досягають безпрецедентних значень. Таких показників не було останні тисячі років. Ми маємо посуху дуже великих масштабів.

"Велика ймовірність, що зима буде теплою, але це не відкидає можливості короткочасних заток холодного арктичного повітря на територію України, коли температура знижуватиметься", – зазначає Балабух.

Останніми роками середньодобова температура взимку в Україні становила від -5 до +5 градусів. Такою вона буде і цієї зими.

Все залежатиме від процесів, що відбуваються в океанах – Тихому, Атлантичному, Північному Льодовитому. Саме океани є "кухнею" погоди і саме від них залежатиме, звідки приходитимуть потоки повітря в нашу країну.

Опадів може бути менше

Днями опубліковано перший світовий довгостроковий прогноз погоди на зиму 2022/2023 рр. У ньому йдеться про те, що третій сезон поспіль погоду в Північній півкулі визначає таке явище, як Ла-Нінья – холодна течія на поверхні Тихого океану.

Це рідкісне явище, коли Ла-Нінья тримається третій сезон поспіль. З 1950 року таке відбувається втретє.

Завдяки Ла-Ніньї та іншим тенденціям у природі Європу очікує тепла зима, йдеться у прогнозі. Температура повітря буде вищою за середню в більшій частині північної та північно-центральної Європи. Але найтепліше буде в центрі Європи.

Однак наголошується, що можуть бути періоди з великою кількістю холодних фронтів та холоднішими днями.

На півночі та північному заході Європи очікуються опади в межах норми й трохи вище. Але у центрі Європи опадів буде менше, також обіцяють меншу кількість снігопадів.

Мало снігу й тепло

Більш детальний прогноз погоди цієї зими дав сайт wisemeteo.com. За його даними, нинішня зима не відрізнятиметься від попередньої. Середня температура становитиме лише 0 градусів, а днів з опадами буде всього 8.

Грудень 2022

 

Січень 2023

Лютий 2023 

 

Переглянуто 375 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол