USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Субота, 18 березня 2023 15:19

Служби відбуватимуться двома мовами. Епіфаній заявив, монастир у Києво-Печерській лаврі не закриватимуть

Тишківка. 18 березня. "Громада". Про закриття монастиря у Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі не йдеться, а мовою богослужінь буде стародавня слов’янська та українська, заявив митрополит ПЦУ Епіфаній у своєму зверненні.

Інформує "Громада", посилаючись на NV

У жодному разі не йдеться про закриття цього монастиря, припинення в ньому молитви, богослужінь, чернечого життя. Порівняння нинішніх подій із минулими гоніннями комуністичної влади на церкву загалом і дворазовим закриттям монастиря, зокрема, є безпідставною маніпуляцією», — висловився Епіфаній.

Він зазначив, що всі, «хто живе за вимогами канонів і Томосу, відкине беззаконну владу Москви», зможуть продовжити служіння в Лаврі. При цьому він закликав її братію сприяти процесу звільнення від «московського ярма».

Московська духовна влада в Україні неканонічна, і всі бачать, як Кремль використовує її проти українського народу. Лавра не повинна бути інструментом боротьби проти України, а навпаки — місцем молитви, побожного чернечого життя в дусі отців і подвижників минулого, місцем, яке буде духовно надихати наших співгромадян у ці важкі часи», — зазначив він.

Очільник ПЦУ додав, що ставиться з повагою до традицій життя Лаври, її богослужбових особливостей, та до тих отців та братів, хто не поділяє ідеологію «русского міра».

Відкриваючи монастир у складі Помісної церкви, наш Священний синод звернувся до уряду з проханням надати в Лаврі приміщення для чернечого життя і богослужінь. Це прохання залишається актуальним, і ми наполягатимемо на тому, щоб чернече життя, можливість для щоденної молитви й богослужінь були належним чином забезпечені», — сказав Епіфаній.

Міністерство культури та інформполітики України 10 березня заявило, що УПЦ МП до 29 березня має залишити всі приміщення, які орендує в Києво-Печерській лаврі. В УПЦ МП у відповідь заявили про «ультиматум чиновників Мінкульту» та про те, що їхні вимоги не мають юридичних підстав. За даними LB.ua, Державна аудиторська служба України після перевірки в Лаврі виявила незаконну передачу в користування пам’яток культурної спадщини та 36 незаконних новобудов.

Переглянуто 47 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол