Інформує "Громада", посилаючись на Суспільне Новини
Нехтуючи простими правилами, людина наражає себе на велику небезпеку загинути в крижаній воді. Крім того, ризику піддаються й інші люди, які кинуться на допомогу, — говорить речниця служби з надзвичайних ситуацій Оксана Мачак. – Перш ніж ступати на кригу, йти на зимову риболовлю, оцініть ризики для свого життя".
- Виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди. -
- Не виходьте на кригу, товщина і міцність якої вам невідомі, адже підступність криги – в різній товщині та міцності на різних ділянках водойми.
- Товщина льоду для однієї людини повинна бути не менше семи сантиметрів.
- Не виходьте на кригу у місці з’єднання річок, швидкої течії, якщо бачите вмерзлі у лід дошки, палиці та інші предмети.
- Небезпечна крига, якщо вона має різне забарвлення, а також під час сильного перепаду температури й потепління.
- Не варто перевіряти міцність криги ударом ноги, тільки палицею.
- Обминайте ділянки, вкриті снігом.
- Не збиратися на невеликій ділянці льоду групами людей.
- Пересувайтесь, ковзаючи ногами, немов на лижах.
- Якщо після того, як ви зробили перші кроки, лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини – повільно, "лижною ходою" повертайтеся на берег.
Поради рибалкам
Рибалкам варто при собі тримати два великі цвяхи, які допоможуть зачепитися за край криги, якщо провалився, порожні пластикові пляшки, прив’язані до паска, які допоможуть утримуватись на поверхні води деякий час. Довга й міцна мотузка потрібна для того, щоб подати її людині, яка впала у крижану воду. Завжди попереджайте про своє перебування рідних, будьте на зв’язку із ними.