USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Середа, 03 травня 2023 13:28

Працюють на 10% потужності. Робота молочного підприємства на Кіровоградщині під час війни

Тишківка. 3 травня. "Громада". У селі Подорожнє Олександрійського району Кіровоградської області молочне переробне підприємство працює на 10% потужності. Така ситуація понад рік, з початку повномасштабної війни, розповів директор Олег Медяник. Людей бракує: хтось виїхав за кордон, чоловіки на фронті. Виникли складнощі з реалізацією продукції.

Інформує "Громада", посилаючись на Суспільне Кропивницький

Олег Медяник 20 років розвиває молочне переробне господарство. Нині загальне поголів’я ферми складає 400 голів, розраховують на 600. Одна корова за добу дає до 50 літрів молока. Від початку створення підприємства мали ідею облаштувати повний цикл виробництва – від заготівлі кормів до виготовлення сирів, говорить директор підприємства. Для цього обробляють 500 гектарів землі.

Виробляємо корма всі самі, самі їх переробляємо і годуємо, отримуємо молоко, яке йде по закритому молокопроводу. Воно переходить прямо на підприємство, де виробляються сири".

Молоко зберігають у холодильниках. Завідувачка виробництва Оксана Медяник розповіла, взимку під час відключень електроенергії через обстріли російської армії, працювали завдяки закупленим генераторам. Холодильники на підприємстві розраховані на дев'ять тонн зберігання молока.

Крім того, що ми повинні підтримувати температуру у холодильниках, молоко повинно постійно перемішуватися, щоб зберігалася та кислотність, яка нам потрібна для виробництва".

Переробний цех з виготовлення бринзи та фети розрахований на 20 тонн молока щодоби, каже директор. Працюють на 10% потужності. Працівників бракує, розповіла комерційна директорка Олена Михайлик. До повномасштабного вторгнення Росії на підприємстві працювали 100 людей, нині – 60.

Майже всі наші чоловіки пішли захищати країну. Це стосується саме вузькопрофільних спеціалістів, які обслуговували лінію фасувальної машини".

Зі слів директора, протягом десяти років не вдається розв'язати питання реалізації продукції у мережах супермаркетів Кіровоградської області.

Можна зайти тільки на їхніх умовах з внесками по 50 тисяч гривень за кожний продукт".

В області нині реалізовують два відсотки продукції. Півтора з них – у Світловодську. Олег Медяник говорить, під час війни розраховує на власні сили. Вважає, державі важливіше підтримати військових.
Що відомо
У 2022 році на Кіровоградщині перероблюванням молока займалися 10 господарств, цьогоріч одне закрилося, сказала керівниця облдепартаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова. Радить користуватися державними програмами підтримки.

Можна скористатися урядовою програмою "Власна справа”, взяти на умовах співфінансування обладнання або розширити напрямок своєї діяльності, скористатися кредитними лініями, відсотки за якими компенсує держава".

За словами Валерії Фурманової, минулого року працювала програма, спрямована на підтримку середніх і дрібних сільгоспвиробників, дотували на одну корову і на гектар ріллі. На одну корову держава виплачувала 5300 гривень — це безповоротна державна підтримка.

Переглянуто 211 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол