USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

П'ятниця, 13 вересня 2024 20:53

Пожежна машина рятувала Тишківку від спраги: підвезення води на вулиці села

Тишківка. 13 вересня. «Громада». Вчора, 12 вересня, під час сесії Тишківської сільської ради депутати розглядали питання щодо заяви від місцевої пожежної охорони. У документі йшлося про необхідність виділення додаткових коштів на підтримку пожежної техніки, зокрема - 180 тисяч гривень на закупівлю палива для машини та 120 тисяч на заміну зношених коліс.

 

У зв'язку з тимчасовими перебоями у водопостачанні деяких районів Тишківки, пожежна машина, що зазвичай виконує свої прямі обов’язки з гасіння вогнищ, нещодавно взяла на себе ще одну важливу місію – підвезення питної води для жителів села.

 

З огляду на це, наша редакція взяла інтерв’ю у начальника місцевої пожежної охорони Володимира Борделюка, щоб дізнатися про витрати, пов'язані з гасінням пожеж та підвезенням води по вулицях Тишківки протягом поточного року. За словами Борделюка, кількість викликів значно зросла, а разом із ними – й фінансове навантаження на пожежну службу.

 

Підвезення води: ідея Івана Завалка

 «Ми почали підвозити воду 27-го липня. Річ у тім, що 26 липня нам купили тонну бензину і ми використали його за місяць. Власне, ідея щодо підвезення води належала Івану Завалку (тодішньому голові сільської ради – ред.). Після зібрання, яке відбулось у клубі (Палаці Культури – ред.),  він зателефонував до мене й сказав, що необхідно почати доставляти воду на вулиці, які цього потребують», – повідомив Володимир.

Також він зазначив, що пожежна частина працює в режимі підвищеної готовності, адже пожежі та інші надзвичайні ситуації можуть трапитися в будь-який момент. Завдяки підтримці громади та місцевої влади, пожежна служба залишається спроможною ефективно реагувати на виклики, проте постійна необхідність у фінансуванні залишається актуальною.

 

Скорочений графік підвозу води та непередбачені виїзди

«Спочатку графік був такий: вівторок, четвер і субота — три дні. Ми, здається, два чи три тижні так возили, але потім я сказав: «Це ж неможливо, скільки пального витрачається». Тож вирішили залишити лише вівторок і суботу.

Іноді траплялося так, що після того, як розвезли воду, не встигали повернутися, як доводилося їхати на пожежу. Це додавало додаткові кілометри до маршруту. Зазвичай підвіз води здійснювали з Степової: заправлялися ми в Сергія Гордієнка, а потім прямували на вулиці – Південну та Козацьку», - відзначив рятувальник.

Розрахунки пального: виклики підвозу та пожежі цього року

«Ну, я приблизно так порахував,  що за два  наступні місяці ще дві тонни води вивеземо, і мені ще тонна до Нового року знадобиться на гасіння пожеж. Але це приблизно, я ж не можу все до грама розрахувати. Якби не підвозили воду, нам би тієї тонни, що  у липні купили, вистачило до Нового року. Але все залежить від обставин. Цього року було набагато більше виїздів на пожежі через погодні умови. Цьогоріч ми працювали лише по громаді.

Бувало так, що під час вогнища пожежній машині не вистачало води. Особливо складними такі ситуації ставали, коли займання було масштабним або пожежу важко було локалізувати. Машина виїжджала на місце події, починала гасіння, але через обмежений запас води в цистерні, рятувальники стикалися з проблемою — вода швидко закінчувалася. Це змушувало або шукати додаткові джерела водопостачання неподалік, або терміново повертатися для дозаправки, втрачаючи дорогоцінний час у боротьбі з вогнем. Така нестача води інколи ставила під загрозу ефективність гасіння і потребувала швидкого вирішення», - наголосив Борделюк.

 

За офіційними даними, які надав нам Володимир, то з 1 січня 2024 року по 10 вересня 2024 року було здійснено всього 88 виїздів. Із них 56 виїздів на пожежі, 13 разів проводили полив дерев на Алеї слави, а також здійснювали підвіз води по вулицях Південній, Козацькій та Степовій — загалом  було 19 виїздів. Під час підвозу води населенню було 620 літрів пального.

 

Також наша редакція поспілкувалася з депутатом Тишківської сільської ради Сергієм Завалком, який під час розгляду заяви від рятувальників, виступив із критикою стосовно правильності дій апарату.

 

Проблеми водопостачання: забезпечили п'ятьох, а потребують сотні

«Звісно, ідея про підвезення води мені подобається. Люди не повинні залишатися без води. Однак, як я вже казав, п'ятьох людей забезпечили, а 500 залишаються без води. Я умовно кажу, що до цієї ідеї потрібно було підійти більш обдумано. Можна було звернутися до місцевих підприємців, яких у нас чимало, і можливо вони б надали ці послуги за значно нижчою ціною», -   зазначає місцевий депутат .

 

За його словами, витрати пального на підвезення води пожежною машиною вражають своєю величиною. Для виконання одного виїзду на 100 кілометрів  машина витрачає близько 60 літрів пального. Ці витрати значно зростають, якщо врахувати, що до цього додається ще й споживання пального під час роботи насоса для викачки води. Оскільки кожен виїзд потребує не тільки заправки машини, але й забезпечення її ефективної роботи в процесі викачування води, загальна витрата пального стає надзвичайно високою. Це робить підвезення води не тільки складним, але й дуже затратним процесом, який потребує ретельного планування та оптимізації ресурсів.

 

Необхідність виділення коштів та відповідальність за прийняті рішення

«Ми повинні виділити 300 тисяч гривень, оскільки, в разі непередбачених ситуацій, ми ризикуємо залишитися без пожежної машини. Перш за все, потрібно з'ясувати, хто видав такі накази, адже вони мають нести відповідальність. Щодо цієї ситуації: коли говорять, що накази дав Іван Вікторович (Завалко – ред.), я вважаю, що вся команда повинна була працювати над цим питанням. Якщо він помилився, то його колеги повинні були вчасно втрутитися і висловити свою думку, зазначивши, що таке рішення є недоцільним.

Важливо було б підготувати звернення до депутатів на сесії, де чітко зазначити, що ця проблема є невиправданою і потребує перегляду. Натомість, це питання було проігнороване. Відмовки на кшталт «Іван Вікторович винен» неприпустимі, адже сьогодні ви, як працівники, отримуєте зарплатню за свою роботу. Я вважаю, що сільська рада мала забезпечити людей належним чином, а не так, як це відбувається зараз. Ось така моя думка», - висловив своє бачення Сергій Миколайович.

P.S. Наша редакція вже готує матеріал щодо вартості підвезення води в інших підприємствах, аби зрозуміти доцільність дій керівництва сільради.

 

Переглянуто 394 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(2 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол