USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

П'ятниця, 14 січня 2022 15:34

Інтерв'ю голови громади: текстова версія

Тишківка. 14 січня. «Громада». Голова Тишківської ОТГ Іван Завалко, який був обраний головою ОТГ у 2020 році від політичної партії «Сила і Честь», в інтерв’ю сайту «Трибуна» розповів про сучасний стан справ в громаді, передає «Громада».

До Вашої уваги текстова версія розмови журналістки Марії Ніколенко та голови Тишківської сільської ради об’єднаної територіальної громади Івана Завалка, яка була опублікована сьогодні на YouTube-каналі «Трибуна газета».

-        Доброго дня. Сьогодні маємо розмову з очільником Тишківської об’єднаної громади Завалко Іван Вікторович. Будь ласка, якщо у Вас є пару слів перед початком…

-        Доброго дня усім. Радий усіх чути й бачити. Хочу привітати з новорічними святами, побажати щиро радості, любові, удачі, здоров’я й усього найкращого.

-        Отже, Іван Вікторович, уже минув один рік, після того, як Ви очолили Тишківську об’єднану громаду. Як Ви можете охарактеризувати в цілому цей період?

-        Період особисто для мене був складний. Ішов процес встановлення. Але для мене він був корисним у тому плані, що я побачив перспективи нашої громади, її можливості. Роботи в нашій громаді не початий край, як то кажеться. Є плани, є. Я бачу перспективність нашої громади. За цей рік було досягнуто дуже… взагалі, не те щоб «дуже», але хороших результатів у нашій громаді. Це і створення первинного-медико санітарного центру, це і придбання  (автомобіля – ред.) швидкої допомоги. Це і роботи по благоустрою території, ремонту доріг. Організація навчального процесу в школі. Будівництво дитячого майданчика в нашій громаді. Роботи ще ведуться багато які. Освітлення в (ймовірно, мова йшла про Андріївку – ред.)…

       З якими труднощами Ви вже зіткнулися й, можливо, як Ви вже їх вирішували?

-        Труднощі того плану, що якісний склад депутатський, депутатського корпусу. Він різноманітний. І моє завдання – знайти порозуміння при прийнятті важливих рішень. Знайти порозуміння між депутатами для досягнення нашої спільної мети.

-        Як ми знаємо, найголовніше для людей – це благоустрій. І за такий відносно короткий період, що конкретно в цьому напрямку Ви можете сказати про свою діяльність?

-        Взагалі, в нашій громаді ситуація з благоустроєм, я б сказав би, критична. Наша громада унікальна в тому плані, що на сьогоднішній день не створено свого комунального господарства. Тобто, ми, для того, щоб виконати якийсь певний вид робіт, вимушені шукати якихось підрядників, щоб виконати той самий ремонт доріг, обрізання гілок, дерев там, обкошування території, надання інших послуг у сфері благоустрою. Моє завдання, я бачу, першочергове – це створення комунального господарства на території нашої громади.

-        Можливо Вам допомагають у вирішенні деяких питань?

-        Так, так. Підприємці допомагають. Я находю розуміння з боку місцевих агроформувань, таких як: агрофірма «Згода», «Ерідон», товариство «Україна» (ТОВ «СВК Україна» є частиною компанії «Ерідон» - ред.), фермерське господарство «Гордієнко». Одноосібники активно відгукуються на проблематику. Тобто, порозуміння знаходимо. Намагаємося консолідуватися й організуватися.

-        Розкажіть, які функції виконують старости сіл.

-        Значить, на сьогоднішній день, по одному зі старостам ще й досі не вдалося призначити старосту. Покамість обходиться, як то кажуть, власними силами. По Федорівському старостату: там є староста. Він виконує свої функції. Занімається організаційними роботами на території. Знову ж таки, якщо це стосується, допустім, припустимо, благоустрію, ремонту водомереж, прогортання снігу – людина знаходиться на місці, вона координує всі ці можливості. Справляється.

-        Гаразд. А щодо роботів (роботи – ред.) депутатів сільської ради: чи можете Ви назвати її злагодженою?

-        Ні. Я б, на сьогоднішній день, не назвав би роботу депутатів злагодженою. Тому що, відчувається вплив різних фінансових груп. Тому, поки що, моє завдання, я бачу – консолідувати роботу нашої ради.

-        Чи здійснювала сільська рада співфінансування інших програм і, можливо, у вас є особисте ставлення  до цього?

-        Так. Ми приймали участь у співфінансуванні на придбання автомобіля «швидкої» допомоги для нашої громади. Крім того, так як значна кількість наших громадян обслуговується в медичних центрах Добровеличківки й Новоархангельська, ми фінансували ряд проєктів, як по районній – Добровеличківській, так і, вперше за всю історію, ми виділили субвенцію (субвенція - форма грошової допомоги місцевим бюджетам із державного бюджету, яка призначена для конкретно визначеної цілі/цілей – ред.) для Новоархангельської лікарні. Так як там обслуговується значна частина наших людей.

-        Це тішить. А чи вплинула на роботу ситуація з коронавірусом?

-        Звичайно. Роботу впливає. В том плані, що значна кількість людей була не допущена до виконання своїх функціональних обов'язків, тому що вони були своєчасно не привиті. Але робота ведеться в цьому плані.

-        Ну і класичне питання: які Ви маєте плани на майбутнє? Можливо в обрисах, можливо – щось конкретне уже маєте в уяві.

-        На майбутнє планів більше ніж достатньо. Будемо намагатися в цьому році реалізувати їх. Хочемо зосередити свою увагу на будівництві харчоблоку в нашій опорній школі. Будівництво з нуля. Є проектно-кошторисна документація, є приблизна сума – близько 39 мільйонів. Крім того, є проект, розробляємо проект на утеплення опорної школи. Також будівництво спортивного майданчика. Будемо розробляти проєкт на освітлення вулиць у нашій громаді. Ну, я маю надію, що будемо й інші проєкти реалізовувати. Будівництво спортивного майданчика – на перспективу, ну й ряд інших.

-        Все. Це все. Я Вам вдячна.

Переглянуто 995 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(3 Голосів)

Media

  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол