USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Четвер, 21 березня 2024 17:21

єРобота: гранти на бізнес від держави в Дії

Тишківка. 21 березня. «Громада». Урядовий проект «єРобота» передбачає надання українцям грантів для започаткування бізнесу, розвитку підприємництва та навчання. Він спрямований на активізацію підприємницької діяльності та стимулювання створення робочих місць.

Про це повідомили на сайті Мінекономіки, передає «Громада».

«Досить лише мріяти про бізнес — втілюйте, а держава вас підтримає. Подайте заявку на грант за програмою Уряду єРобота. Українці, які вже реалізували бізнес-ідеї, відкрили власну справу чи вклали кошти в розвиток бізнесу, діляться в соцмережах своїм досвідом. Зібрали деякі з них у галереї. Тож гортайте і надихайтесь», - йдеться в матеріалі на офіційній сторінці Кіровоградської ОВА в Facebook.

Проект включає 6 грантових програм, зокрема, українці зможуть отримати:
• мікрогранти для створення власного бізнесу;
• гранти для розвитку переробного підприємства;
• державне фінансування закладки саду;
• кошти для розвитку тепличного господарства;
• грант на реалізацію стартапу, у тому числі в сфері ІТ;
• кошти на навчання ІТ-спеціальностям.

А подати заявку можна на порталі Дія (https://diia.gov.ua/) просто зараз. Для цього необхідно вказати дані про себе і завантажити бізнес-план.
Детально про кожен грант розповіли на зручному сайті https://erobota.diia.gov.ua/

1. Своя справа
Програма мікрогрантів до 250 тис. грн. Вона розрахована на усіх, хто хоче почати чи розвивати свій малий або мікробізнес. Від підприємств для пошиття одягу, СТО, хімчисток до кав’ярень, пекарень, перукарень тощо. Кошти можна витратити на придбання обладнання, закупівлю сировини, сплату оренди, послуги маркетингу та реклами, комерційної концесії, лізингу. Отримувач гранту зобов’язаний створити щонайменше одне робоче місце.
2. Новий рівень
Програма грантів для переробних підприємств до 8 млн грн. Кошти на придбання обладнання для створення або збільшення виробничих потужностей переробних підприємств, зокрема виробництва меблів, будматеріалів, одягу, фурнітури, ліній металообробки, аграрної переробки тощо. Мета програми — збільшити частку переробної продукції, зокрема в експорті. Отримувач гранту зобов’язаний створити до 25 робочих місць.
3. Свій сад
Програма грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства для висадки та облаштування нового саду, ягіднику, винограднику площею 1-25 га. Гранти надаються на умовах співфінансування – до 400 тис. грн за гектар, але не більше від 70% вартості проєкту висадження насаджень. Працевлаштування 6-10 постійних та 125-425 сезонних працівників, залежно від культури та площі насаджень. Проєкт запущено з ініціативи Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Міністерства економіки України спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством аграрної політики та продовольства України, Державною службою зайнятості України та Ощадбанком.
4. Своя теплиця
Програма грантів на розвиток тепличного господарства. До 7 млн грн за 2 гектари, але не більше від 70% вартості проєкту. Кошти можна витратити на створення тепличного комплексу, закупівлю посівних матеріалів, закупівлю технічного обладнання. Отримувач гранту зобов’язаний створити від 14 робочих місць.
5. IT-стартап
Гранти до 3,5 млн грн. Грант можна витратити на зарплату працівників, оплату консультаційних послуг, купівлю обладнання, науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, маркетинг. Мета програми — створення нових компаній та робочих місць у сфері високих технологій, а також збільшення ІТ-експорту. Отримувач гранту зобов'язаний створити від 3 робочих місць в залежності від етапу життєвого циклу стартапу.
6. Старт в ІТ
Грант для отримання професії у сфері ІТ. Кошти на навчання в сертифікованих школах зможуть отримати українці, які не здобували формальну освіту та не мають кваліфікації / досвіду в галузі ІТ.

Переглянуто 162 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол