USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Четвер, 27 жовтня 2022 22:40

Голова СБУ назвав, скільки священників УПЦ МП затримали як агентів та коригувальників вогню

Тишківка. 27 жовтня. «Громада». В. о. голови Служби безпеки України Василь Малюк розповів, що СБУ відкрила 23 кримінальні провадження щодо осіб, які є священнослужителями Церкви Московського Патріархату. За словами керівника української спецслужби, це середовище є «ідеальним полем для функціонування ворожої резидентури».

Голова СБУ назвав, скільки священників УПЦ МП затримали як агентів та коригувальників вогню

В. о. голови Служби безпеки України Василь Малюк розповів, що СБУ відкрила 23 кримінальні провадження щодо осіб, які є священнослужителями Церкви Московського Патріархату. За словами керівника української спецслужби, це середовище є «ідеальним полем для функціонування ворожої резидентури».

Про це Василь Малюк розповів в інтерв'ю Інтерфакс-Україна, передає «Громада». Він зазначив, що загрози ворожого впливу в діяльності УПЦ МП існують, проте СБУ знає, як із цим боротись.

Голова СБУ про вплив агентів із середовища МП

«Так, загрози є. Але я буду неправий, якщо скажу, що це загроза, на яку Служба не може вплинути й вчасно задокументувати. Зрозуміло, що це середовище – ідеальне поле для функціонування ворожої резидентури. Тому цей напрям ми якісно відпрацьовуємо», – пояснив Василь Малюк.

Він зазначив, що СБУ уже має 33 підозрюваних у діяльності на користь ворога – «від класичних агентів збору глибинної інформації до банальних корегувальників вогню в рясах».

Глава Служби нагадав про затримання у Вінницькій області священнослужителя, який є одногрупником Гундяєва та постійно комунікував із ФСБ. «Виявлено підтверджувальні матеріали, зокрема листування у месенджерах», – додав в. о. голови СБУ.

Голова СБУ про співпрацю українців з окупантами
Коли ЗСУ звільняють території, починає працювати СБУ. Вони спілкуються з місцевим населенням.

«Спочатку це банальне спілкування, а потім у ході виникнення певних первинних демаскуючих ознак, починається вже інша робота – моніторинг засобів зв'язку, поліграф і так далі. Й коли ми вже здобуваємо ознаки можливої причетності до роботи з ворогом, здійснюється подальша правова оцінка. І в перспективі така особа може бути притягнута до відповідальності», -- каже Малюк.

В.о. голови СБУ зазначає, що особа може отримати статус свідка військової агресії РФ, потерпілого, або підозрюваного.

На тимчасово окупованих територіях досі залишається чимало українців, тож СБУ вважає, що особа, яка там залишилася, не має допомагати ворогу, не вчиняти умисно будь-яких дій на його користь.

«Лікарі і комунальники автоматично не підпадають під відповідальність, бо вони виконують свої функції: лікар має надавати допомогу, а комунальник – прибирати вулиці. А якщо особа умисно щось вчиняє, то зрозуміло, що її дії кваліфікуються відповідно до статей Кримінального кодексу», –- пояснив очільник СБУ.

Він уточнив, що ситуації є індивідуальними, проте, якщо особа виконує адміністративні функції на користь ворога, приймає рішення, то вона – одна із тих, хто сприяв, і відповідатиме за законом.

«Учителі так само. Якщо перейшли на бік ворога і викладають не нашу, українську, програму навчання, а програму Росії, то вони також підпадають під відповідальність», – підсумував Василь Малюк.

 

Переглянуто 510 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(0 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол