Інформує "Громада", посилаючись на Суспільне Кропивницький
Речниця поліції Кіровоградщини Віталіна Бевзенко сказала Суспільному, що за результатами перевірки ухвалять рішення в рамках чинного законодавства.
Позиція вірян та настоятеля храму ПЦУ
За слів настоятеля храму ПЦУ Олега Дона, громада перейшла до Православної церкви України у травні – відповідно храм перейшов в підпорядкування ПЦУ.
Документи, що це наша церква, і ми тут можемо молитись своєю українською мовою, є. Ми – не злодії, ми не крадькома, не потайки заходимо в церкву, а серед білого дня.
Вірянка Зоя Безверха розповіла, що п’ять років не ходила у храм через те, що Українська Православна церква є частиною російської церкви. Голосувала за перехід до ПЦУ.
Гинуть наші діти за що? Щоб Кирил благословляв вбивати наших дітей.
Сутичка між вірянами у Приютівці
15 жовтня віряни ПЦУ зрізали замок та зайшли на територію храму. Поки у храмі тривав молебень, біля храму зібрались віряни Української Православної церкви. Щоб зайти на територію, віряни та священники перелізли через паркан. За порядком слідкували поліцейські, та на вході у храм між вірянами сталась сутичка й представники УПЦ заблокували вхід у храм. Настоятель храму Православної церкви України Олег Дон написав заяву в поліцію про заподіяні йому побої та перешкоджання у доступі в церкву. Поліцейським показав документи на будівлю.
Душили. Ми пройшли усі процедури згідно з чинним законодавства (щодо переходу до ПЦУ – ред.). Але наші опоненти намагаються (протистояти – ред.) криками й силою. Та якщо у нас правова держава, якщо поліція виконує свої функції, то, думаю, це мають припинити, сторонні особи мають вийти з храму.
За словами настоятеля, подаватимуть у суд, якщо віряни УПЦ й надалі блокуватимуть доступ до храму.
Позиція вірян та секретаря єпархії УПЦ
Вірянка Української Православної церкви Тетяна, яка не захотіла назвати прізвище, сказала, що відстоюють свій храм.
Храм захопили – зрізали замки, жодного попередження не було про те, що хтось хоче прийти. Думаю, ми свій храм відстоїмо, не віддамо нікому. Ми підкоряємось нашому архієрею блаженнішому Онуфрію Київському.
Секретар управління Олександрійської єпархії УПЦ Михайло Бобурка сказав, що храм належить громаді Української Православної церкви.
Тут сьогодні (15 жовтня – ред.) була служба, люди молились. Розійшлись по своїх домівках. І тут ми дізнаємось, що незрозуміло які люди захопили храм, зрізали замки, поставили свої замки на ворота. В храмі – наше майно, службова література. Тобто ніхто не має права, нам не показали документів, ніхто не сповістив, що тут має бути хтось інший. Ми нічим не згодні.
Заяви до поліції написали й представники УПЦ.
Реакція поліції на сутичку
Заступник начальника Олександрійського відділу поліції Віталій Кравцов пропонував вірянам покинути храм, опечатати будівлю та лишити чергувати біля нього поліцейських.
Поліція забезпечує збереження майна до вирішення по суті. Я запрошую обидві сторони в приміщення Олександрійського районного відділу поліції з відповідними правовстановлюючими документами на право власності та користування майном.
Документів, які б підтвердили, що храм належить УПЦ, її представники й прихильники, з собою не мали. Настоятель храму ПЦУ показав фотографії документів – витягу з рішення про внесення змін до рішень сесії Приютівської селищної ради, де ділянку передали релігійній громаді Великомученика Юрія Переможця Кропивницької Єпархії Православної церкви України, та розпорядження голови обласної військової адміністрації про перереєстрацію громади від УПЦ до ПЦУ.
Що сказали в обласній адміністрації
За інформацією начальника обласного управління комунікацій з громадськістю Віталія Останнього, релігійна громада Приютівки перейшла до Православної церкви України.
Відповідно до законодавства, рішення про перехід ухвалює переважна більшість членів релігійної громади. Тому все майно, споруди, приміщення, храми залишаються за тією частиною громади, яка перейшла до ПЦУ. Тобто храм у Приютівці належить Православній церкві України".