USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

П'ятниця, 28 жовтня 2022 14:46

Уряд Угорщини обіцяє виправити скандальний шкільний підручник з негативним змістом щодо України

Тишківка. 28 жовтня. «Громада». Угорська влада пообіцяла виправити шкільний підручник з географії для 8 класу із явно провокативним змістом, у якому російську війну проти України трактують як громадянський конфлікт, який роздмухують росія, ЄС і США.

Про це пише «Європейська правда» з посиланням на видання InfoPost, передає «Громада».

«Держсекретаріат освіти Угорщини випустив доручення, за яким сторінку з інформацією, яка викликала хвилю обурення, з онлайн-підручника мають вилучити», - йдеться в матеріалі.

При цьому голова Української асоціації «Єдність» Вікторія Петровська зазначила, що державний секретаріат ще не звертався до них із проектом нової редакції тексту.

«З розмови з представниками урядового кабінету освіти, нам видається, що до цієї частини підручника восьмикласники дійдуть у лютому-березні», – зазначила вона.

За інформацією Infopost, скандальну редакцію підручника було затверджено ще в 2018 році, тобто вже після початку російської агресії 2014 року, але ще до вторгнення 24 лютого 2022 року.
Нагадаємо, в Угорщині державний центр розробив підручник географії для 8 класу, переповнений антиукраїнською пропагандою та брехливими фактами, здатний «запрограмувати» школярів на вороже ставлення до України.
У підручнику угорських школярів переконують, що в Україні точиться громадянська війна, до якої росія напевно не причетна.
Допис супроводжується малюнком, на якому Україну розривають російський ведмідь та чоловіки в символіці США і Євросоюзу. Школярів при цьому запитують: «Кому (з них) має належати Україна?»
На ситуацію відреагував речник МЗС Олег Ніколенко. За його словами, українські дипломати провели зустріч в угорському зовнішньополітичному відомстві, під час якої наголосили на неприйнятності подання недостовірних та викривлених фактів про Україну.

 

Переглянуто 288 разiв
Категорія: Культура і освіта
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол