USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Середа, 30 серпня 2023 08:39

У Кропивницькому дітей, які не мають повного переліку щеплень, не пускатимуть у школи й дитсадки

Тишківка. 30 серпня. "Громада". У Кропивницькому дітей, які не мають повного переліку щеплень, не пускатимуть у школи й дитсадки. Про це розповіла начальниця міського управління охорони здоров'я Оксана Макарук. За її словами, в Україні розпочали "наздоганяючу" (catch-up) вакцинацію проти кору і чим більше дітей щепиться, тим швидше виробиться колективний імунітет.

Інформує "Громада", посилаючись на Суспільне Новини

Захворювання на кір важко переносять і діти, й дорослі, говорить Оксана Макарук. Також ця хвороба швидко поширюється. Якщо десятеро нещеплених контактували з одним хворим, то дев’ятеро з них також інфікуються. Щоб перервати ланцюжок інфікування, якомога більше людей мають бути щеплені. Це має назву колективний імунітет. Для його формування потрібно, щоб були вакциновані 95 відсотків дітей.

25 серпня ми проводили позачергове засідання нашої комісії, де прийнято рішення в жодному разі не надавати довідку "0-86" для відвідування дитячих навчальних закладів (садків чи шкіл) дитині, у якої немає всього переліку щеплень, зокрема, проти кору, за умови відсутності медичних протипоказів".

Щеплення проти кору роблять двічі в житті: на першому й шостому році життя людини. На сьогодні в Кропивницькому план виконання щеплень становить 69, 8% від річного. У місті потрібно щепити 1467 дітей віком від одного року і 2368 шестирічних дітей. З них нині щеплені 65% шестирічних та 72,5% однорічних дітей. Залишок вакцини — 1700 доз.

Щеплення проводяться безплатно в усіх кабінетах щеплень, які відкриті в амбулаторіях сімейної медицини. Їх 19. Для того, щоб отримати щеплення, батькам необхідно звернутися до сімейного лікаря, до педіатра і записатися на проведення щеплень. Ніяких додаткових обстежень не потрібно проводити".

Переглянуто 254 разiв
Категорія: Культура і освіта
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол