USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Неділя, 02 жовтня 2022 20:54

Стало відомо, що раніше було на місці Стоунхенджу

 

Тишківка. 2 жовтня. «Громада». Район був особливим місцем для спільнот мисливців-збирачів за тисячі років до того, як було встановлено перші камені.

Недавні археологічні розкопки на околицях Стоунхенджу дали експертам з Бірмінгемського та Гентського університетів можливість виявити тисячі доісторичних ям. Про це пише Express, передає «Громада».

 Зазначається, що це відкриття радикально змінює їхнє уявлення про стародавній ландшафт, оскільки найбільша яма шириною 4 м і глибиною 2 м, ймовірно, є найдавнішим слідом людської діяльності на Солсберійській рівнині.

Яма датується більш ніж 10 000 роками раннього мезоліту, або середньої кам’яної доби. На той час Британію заселили мисливці-збирачі після останнього льодовикового періоду.

«Ми виявили деякі з ранніх свідчень людської діяльності, раніше не досліджених у ландшафті Стоунхенджу», – сказали вчені.

Це означає, що цей район був особливим місцем для спільнот мисливців-збирачів за тисячі років до того, як було встановлено перше каміння.

«Шість великих ям, розкопаних у ході дослідження, датуються періодом від 8 000 років до н.е. (ранній мезоліт) до 1 300 років до н.е. (середнє бронзове століття). Швидше за все, були вириті як мисливська пастка для великої дичини. Картографування розташування ям показало, що вони згруповані в місцях, які неодноразово відвідувалися протягом тисячоліть, особливо на височинах на схід і захід від Стоунхенджу, ймовірно, через вид, що відкривається з них на ландшафт», – зазначили археологи.

 

Переглянуто 300 разiв
Категорія: Культура і освіта
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол