USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Понеділок, 03 жовтня 2022 21:03

Кардіолог назвала вітаміни для підтримки здоров’я серця

Тишківка. 3 жовтня. «Громада». Лікарі рекомендують проводити щорічний контроль ЕКГ, загального та біохімічного аналізу крові з метою виявлення гіперліпідемії, інсулінорезистентності та як варіант комплексу у вигляді метаболічного синдрому та ризиків розвитку атеросклерозу судин.

Про це розповіла терапевт-кардіолог та нутриціолог Ольга Єрмоленко, передає «Громада» з посиланням на «Новини Ю».

Крім цього Єрмоленко радить звернути увагу на вітамінно-мінеральні комплекси. Магній вона вважає незамінним для серця.

«Цей елемент організм легко витрачає під час стресу, фізичних навантажень та за вікових змін. Для кращого засвоєння мікроелемента слід використовувати органічні форми, такі як цитрат магнію, таурат, малаат. Мікроелементи беруть участь у скороченні серця та при їх дефіциті можливе порушення серцевого ритму. Добова норма споживання магнію, що рекомендується, становить 400 мг», — розповідає лікар.

Як зазначила фахівець, жирні кислоти забезпечують серце енергією. При цьому варто враховувати, що ці речовини не можуть самостійно потрапити через мембрани кардіоміоцитів, у такому разі потрібен карнітин у вільній формі L для кращого засвоєння.

Вітамін D Єрмоленко також вважає незамінним, він знижує ймовірність смерті від інфаркту, уповільнює розвиток розсіяного склерозу та захищає судини серця та мозку від ушкоджень.

«Лідер у призначеннях для здоров’я серця та судин омега-3 кислоти. Омега-3 захищає стінки судин від відкладення холестерину низької щільності та утворення бляшок коштом підвищення рівня ліпідів високої щільності, знижує концентрацію гомоцистеїну, тим самим зупиняючи запальні процеси в тканинах і захищаючи тканину серця від руйнування», — каже нутриціолог.

У важливих для нервової системи, на серці вони також сприятливо впливають. Лікар зазначає, що вони беруть участь у катаболізмі глюкози, а серце — це орган, який потребує достатньої кількості енергії.

 

Переглянуто 137 разiв
Категорія: Культура і освіта
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол