USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Четвер, 16 березня 2023 08:43

Мінкульт ускладнює виїзд артистів за кордон. Що зміниться

Тишківка. 16 березня. "Громада". Міністерство культури України розробило зміни до порядку виїзду за кордон артистів, митців та журналістів після скандалу із коміком Андрієм Щегелем.

Інформує "Громада", посилаючись на Суспільне Новини

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко в ефірі загальнонаціонального телемарафону, передає Інститут масової інформації. Зокрема Ткаченко заявив, що відтепер артисти, митці та працівники ЗМІ мають подавати підтвердження, що в їхніх організаціях ведеться військовий облік, а також надавати контракти із зазначеною метою виїзду.

Це промоція української культури чи це збір коштів. Вони мають надавати звіти, про те, що вони зробили”, — зазначив міністр.

Голова Мінкульту уточнив, що звіт також має бути наданий, якщо йдеться про дипломатичні візити, причому вони не можуть тривати понад 60 днів.
Що відомо про скандал із виїздом за кордон коміка Андрія Щегеля
4 березня український стендап-комік Андрій Щегель в інтерв'ю журналісту Роману Скрипіну заявив, що виїхав до Туреччини попри те, що мав три повістки в армію, оскільки вважає себе "вільною людиною". Комік пояснив, що знайшов спосіб виїхати за межі України та "пожити в комфортній психологічній обстановці", отримавши дозвіл на концертну діяльність в іноземній країні від Мінкульту. Щегель також додав, що вважає країну "фікцією" та не відчуває докорів сумління через те, що його співвітчизники змушені гинути на фронті. Міністерство культури своєю чергою заявило, що сприяє виїздам різних митців, творців, художників, артистів, музикантів, журналістів тощо, які свідомі своєї справи та громадянської позиції, але через подібні випадки, як з Андрієм Щегелем, ситуація для тих, хто дійсно боронить Україну та веде боротьбу на культурному фронті, ускладнюється.

Зазначена особа, яка порушила надане їй право виїзду за кордон, перебувала в складі групи, якій було надано тимчасовий дозвіл. Дії коміка є неприпустимими в умовах воєнного стану, в час, коли переважна більшість свідомих чоловіків залишаються країні та готові воювати за збереження нашої держави", — підкреслили в міністерстві.

Відтак Мінкульт пообіцяв ініціювати спільно з правоохоронними органами посилення відповідальності за порушення правил виїзду та повернення до України чоловіків призовного віку.

Що відомо про обмеження на виїзд чоловіків за кордон
24 лютого президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану. Того ж дня офіційний представник Державної прикордонної служби Андрій Демченко у коментарі Суспільному підтвердив, що у зв’язку з агресією Росії та запровадженням воєнного стану на території України починає діяти обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років. 7 лютого Верховна Рада продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів із 19 лютого.

Переглянуто 361 разiв
Категорія: Культура і освіта
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол