USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Неділя, 09 липня 2023 09:09

Літня спека вбиває. Шість правил, щоб уникнути теплового удару влітку

Тишківка. 9 липня. "Громада". В літню спеку вкрай важливо вживати заходи, щоб протистояти критично високій температурі.

Інформує "Громада", посилаючись на nv.ua

Згідно з даними Національного інституту здоров’я США, надмірна кількість тепла шкодить людському мозку та органам. Є кілька ризиків, пов’язаних із розвитком важких захворювань, пов’язаних зі спекою, таких як тепловий удар.
Що таке тепловий удар?
Тепловий удар — це серйозне захворювання, викликане тривалим впливом високих температур. Цей стан вимагає негайних дій, оскільки якщо його не лікувати, він може швидко пошкодити нирки, м’язи, мозок і серце. Симптомами теплового удару включають: запаморочення, прискорене серцебиття, нудоту, сплутаність свідомості або непритомність, температуру тіла вище 40 градусів за Цельсієм, якщо ви відчуваєте подібні симптоми негайно зверніться за медичною допомогою.
Як боротись з наслідками спеки?
Спека може викликати різні захворювання — від легких теплових судом до смертельних теплових ударів, тому не слід ставитись до цього легковажно. Особливо людям з респіраторними та серцево-судинними захворюваннями слід вживати заходи, щоб уникнути загострення проблем у разі сильної спеки.
Пийте воду
Пийте багато води протягом дня, навіть якщо ви не відчуваєте спраги. Ви можете пити кокосову воду, лимону, свіжовичавлені соки, особливо це корисно під час тренувань та палючого сонця. Уникайте надмірного вживання алкоголю, кофеїну та солодких напоїв, оскільки вони можуть сприяти зневодненню.
Одягайтеся відповідно
Носіть вільний, легкий і світлий одяг, який дозволяє вашому тілу дихати. Обирайте дихаючі тканини, такі як бавовна або льон. Тоді коли синтетика навпаки може викликати відчуття жару та дискомфорту.
Залишайтеся в приміщенні
Проводьте час у приміщеннях з кондиціонерами, таких як торгові центри, бібліотеки або кінотеатри. Якщо ви не маєте доступу до кондиціонера вдома, зовнішнє затінення вікон може блокувати до 90% небажаного надходження тепла. Навіси, жалюзі, рослинність навколо вікон можуть допомогти боротись з літнім сонцем.
Захищайте шкіру
Наносьте сонцезахисний крем з високим фактором SPF (не менше 50), щоб захистити шкіру від шкідливого впливу ультрафіолетових променів. Повторно наносьте сонцезахисний крем кожні дві години або частіше, якщо ви пітнієте або плаваєте.
Слід уникати жирної їжі
Влітку варто їсти частіше, але меншими порціями, легку і легкозасвоювану їжу. Натомість уникайте важкої, жирної або гострої їжі, оскільки вона може збільшити метаболічне тепло і зігріти тіло, підвищуючи його температуру.
Наглядайте за вразливими особами
Слідкуйте за літніми членами сім'ї, маленькими дітьми та людьми з хронічними захворюваннями, оскільки вони більш вразливі до хвороб, пов’язаних зі спекою. Переконайтеся, що вони мають доступ до прохолодного середовища та отримують достатню кількість води.

Переглянуто 394 разiв
Категорія: Lite
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол